PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Suwalska SSE: Biawar Produkcja zainwstuje w podstrefie Białystok. Będzie praca

  • Autor: PAP/AT
  • 7 cze 2017 12:10

Spółka Biawar Produkcja zainwestuje w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja da nowe miejsca pracy.

Suwalska SSE: Biawar Produkcja zainwstuje w podstrefie Białystok. Będzie praca
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna (fot.um.suwalki.pl)
REKLAMA

• 25 mln zł zainwestuje do końca września 2019 r. spółka Biawar Produkcja w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - poinformowała strefa.

• Spółka  będzie produkować w białostockiej podstrefie kotły pelletowe, pompy ciepła oraz węzły cieplne. Ma też powstać centrum laboratoryjne, magazyny.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Inwestycja ma być szansą na pracę dla co najmniej 25 osób do końca września 2019 r.

• To zatrudnienie ma być utrzymane przez trzy lata.

Zarząd strefy wydał tej firmie zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej. To 240. zezwolenie na działalność w Suwalskiej SSE i pierwsze dla sp z.o. Biawar Produkcja - poinformowała w komunikacie Suwalska SSE.

Spółka Biawar Produkcja będzie produkować w białostockiej podstrefie kotły pelletowe, pompy ciepła oraz węzły cieplne. Ma też powstać centrum laboratoryjne, magazyny.

Inwestycja ma być szansą na pracę dla co najmniej 25 osób do końca września 2019 r. To zatrudnienie ma być utrzymane przez trzy lata.

Od 2012 r. w podstrefie Białystok SSE działa spółka NIBE Biawar sp. z o.o. produkująca elektryczne pogrzewacze do wody, pompy ciepła, kolektory słoneczne.

Czytaj też: Nowe miejsca pracy w suwalskiej SSE

Podstrefa Białystok Suwalskiej SSE działa od końca 2008 r. Miała wtedy powierzchnię 30 ha. Wszystkie te tereny są sprzedane. Strefę powiększono.

Z danych przedstawionych wcześniej przez Suwalską SSE wynika, że w białostockiej podstrefie działało - przed wydaniem obecnego zezwolenia - jedenaście przedsiębiorstw, z czego siedem - na podstawie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na obszarze strefy. Z wcześniejszych danych SSSE z września 2016 r., w podstrefie Białystok firmy utworzyły i utrzymały 840 miejsc pracy i zainwestowały ok. 430 mln zł.

Miasto Białystok chce sprzedać pod inwestycje kolejnych 7,6 ha gruntów w podstrefie. Ogłaszane są kolejne przetargi. Ceny wywoławcze na te nieruchomości są o jedną trzecią tańsze niż w pierwszych przetargach, które ogłaszano zimą. Działki nie znalazły wtedy nabywców.

Działki mają powierzchnię od 1,3 do 2 ha i znajdują się przy Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym (BPNT) Można tam lokować inwestycje o charakterze innowacyjnym. Firmy muszą uzyskać z BPNT zaświadczenie, w którym planowane przedsięwzięcie musi zdobyć odpowiednią ilość punktów w ocenie stopnia innowacyjności. Dokonuje tego komisja opiniująca BPNT.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Suwalska SSE: Biawar Produkcja zainwstuje w podstrefie Białystok. Będzie praca

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA