Suwalska i Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna większe. Powstanie ponad 8 tys. nowych miejsc pracy

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna będzie poszerzona o blisko 260 hektarów, Łódzka natomiast o blisko 37 hektarów - takie rozporządzenie wydała na wtorkowym (20 października) posiedzeniu rządu rada ministrów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Suwalska i Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna większe. Powstanie ponad 8 tys. nowych miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

20 paź 2015 15:56


Zgodnie z decyzją rządu po poszerzeniu, Suwalska SSE będzie miała całkowitą powierzchnię ponad 635 hektarów. Nowe, należące do samorządów tereny dla inwestorów objęte ulgami strefowymi włączono w Suwałkach, Grajewie, Białymstoku, Szczuczynie, Bielsku Podlaskim, Siemiatyczach, Czyżewie, Hajnówce, Narewce, Nowogrodzie oraz w Sejnach. W strefie znalazły się też prywatne tereny w Suwałkach, Ostrowi Mazowieckiej (Mazowieckie), Zabłudowie i Olecku (Warmińsko-Mazurskie).

Poszerzenie Suwalskiej SSE, zapowiadał w rozmowie z nami jej prezes, Robert Żyliński. - Mamy już trzech inwestorów, którzy wejdą do strefy wraz z rozszerzeniem jej o nowe tereny. Są to naprawdę duże przedsiębiorstwa - mówił. Cały wywiad wideo możecie zobaczyć tutaj.

Tysiące miejsc pracy

- Umożliwi to realizację czterech nowych inwestycji ukierunkowanych na produkcję eksportową. Chodzi o inwestycje realizowane przez: Tanne, Dystri-Forte, Zakład Produkcyjno-Usługowy Prawda i Samasz. Dokonane zmiany pozwolą na utworzenie 8 tys. 721 nowych miejsc pracy przy nakładach wynoszących ponad 2 mld 792,5 mln zł - podano w komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu.

Nowi inwestorzy

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna została powiększona o ponad 36,9 hektarów gruntów publicznych, ale też prywatnych. Po zmianie, strefa będzie miała powierzchnię ponad 1 tys. 339 ha. CIR podało, że dzięki poszerzeniu granic strefy, na terenach publicznych może powstać w ciągu kilku najbliższych lat 941 nowych miejsc pracy, wysokość nakładów może wynieść ok. 504 mln zł.

- Natomiast dzięki włączeniu gruntów prywatnych: w Łęczycy, Kleszczowie, Koluszkach i Wieluniu możliwe będzie zakończenie czterech rozpoczętych inwestycji przez HTL-Strefa w Łęczycy, Epicom w Kleszczowie, SuperDrob Zakłady Drobiarko-Mięsne w Koluszkach i Wielton w Wieluniu - głosi komunikat. Ma to dać 720 nowych miejsc pracy i utrzymanie kolejnych prawie dwóch tysięcy już istniejących.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.