×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Strajk głodowy górników zwolnionych z kopalni złota

  • Autor: PAP/JS
  • 18 wrz 2017 18:19

Około 20 górników w rosyjskim Kraju Zabajkalskim rozpoczęło strajk głodowy po zwolnieniach w kopalni złota - poinformowały media. Górnicy protestują, ponieważ po zwolnieniach, które objęły około 500 osób, nie wypłacono im obiecanych pensji.

Strajk głodowy górników zwolnionych z kopalni złota
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

O głodówce, którą ogłosili robotnicy zwolnieni z kopalni w miejscowości Wierszyno-Darasuńskij, poinformowała jedna ze strajkujących Irina Babienko. Górnicy prowadzą protest koło budynku administracji lokalnej. Babienko zapowiedziała, że nie ustąpią oni "do końca", tj. aż do uregulowania należności.

Około 500 górników zostało zwolnionych z kopalni w lipcu i sierpniu, obiecano im wypłatę należnych świadczeń. Do tej pory jednak nikt nie otrzymał pieniędzy. Zwolnieni zwracali się już do prokuratury i inspekcji pracy, a także do pełnomocnika prezydenta Rosji w Kraju Zabajkalskim, jednak bezskutecznie.

Gubernator Natalia Żdanowa powiedziała, że pozostawienie zwolnionych bez wypłat to "samowola władz kopalni" i zapowiedziała, że władze lokalne będą bronić interesów górników.

Do protestów w tej kopalni doszło już w maju, również dlatego, że pracownikom nie wypłacano wynagrodzeń. Wówczas kierownictwo kopalni obiecało, że część pieniędzy zostanie wypłacona. Latem firma Jużurałzołoto, która jest właścicielem kopalni, zapowiedziała jej sprzedaż, powołując się na brak rentowności. Do transakcji jednak do tej pory nie doszło.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Strajk głodowy górników zwolnionych z kopalni złota

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA