PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Sto tysięcy pracowników śledzi losy KGHM

Dolnośląska spółka to jedna z największych firm w kraju. W koncernie, w przeliczeniu na pełne etaty, pracuje 33 tys. 370 osób. A ponieważ każdy „górniczy” etat generuje kilka kolejnych, np. w usługach czy zapleczu, mówimy o ponad stu tysiącach pracowników, a wraz z rodzinami o rzeszy kilkuset tysięcy osób, których byt zależy od tego, co w spółce będzie się działo i w jakiej firma będzie kondycji.

Sto tysięcy pracowników śledzi losy KGHM
W KGHM pracuje ponad 33 tys. osób (fot. mat. pras)
REKLAMA

O KGHM mówi się w ostatnim czasie praktycznie wyłącznie w kontekście problemów z chilijską kopalnią Sierra Gorda. Nie należy jednak zapominać, że główny biznes miedziowego koncernu prowadzony jest w Polsce i to tu przed firmą stają spore wyzwania. Z czym spółka będzie się musiała zmierzyć w najbliższych latach?

Zadbać o złoża, nowa kopalnia? Kluczowym niewątpliwie zadaniem KGHM jest zadbanie o rodzime zasoby. Dlaczego to tak ważne? Należy pamiętać, że to wciąż krajowe kopalnie odpowiadają za większość wydobycia miedzi i ogromną część wydobycia srebra.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak wygląda baza surowcowa naszego potentata? Obecne obszary górnicze to Lubin - Małomice, Polkowice, Rudna, Sieroszowice i Głogów – Głęboki – Przemysłowy. Szacuje się, że zasoby tych złóż wystarczą jeszcze na co najmniej pół wieku wydobycia.

Kilka lat temu szacunki te potwierdził raport Micon International, w którym określono wielkość i jakość krajowych zasobów miedzi i srebra należących do polskiego koncernu. Jak wynika z raportu, zasoby istniejących kopalń i złoża Głogów Głęboki Przemysłowy pozwolą KGHM na utrzymanie obecnego poziomu wydobycia przez co najmniej następnych 40 lat. A przecież to nie koniec.

Więcej przeczytasz tutaj. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Sto tysięcy pracowników śledzi losy KGHM

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA