SSE w Łodzi coraz większa

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wzbogaciła swoją ofertę inwestycyjną o nowe tereny inwestycyjne. Zakończyło się uzbrajanie kompleksów przemysłowych położonych w Lućmierzu i Łodzi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

SSE w Łodzi coraz większa

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

28 lis 2014 8:53


Jak twierdzi prezes Łódzkiej SSE Tomasz Sadzyński, odpowiednia infrastruktura techniczna to jedno z głównych kryteriów, na podstawie których przedsiębiorca podejmuje decyzję o inwestycji w danym miejscu.

Na potencjalnych inwestorów czekają w pełni uzbrojone, wyposażone w media i niezbędną infrastrukturę tereny, zlokalizowane w pobliżu ważnych węzłów komunikacyjnych. W nowo powstałych kompleksach przemysłowych dostępne są działki od 1 do ponad 12 ha.

Czytaj też: Inwestorzy obudzili się i chcą tworzyć tysiące miejsc pracy. Gdzie?

Na terenach objętych statusem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej można skorzystać z pomocy publicznej w wysokości do 55 proc. kosztów inwestycji lub dwuletnich kosztów związanych z utworzeniem nowych miejsc pracy.

Głównym warunkiem skorzystania ze wsparcia jest nowa inwestycja o wartości co najmniej 100 000 euro, w które wlicza się m.in. koszt zakupu gruntu oraz utworzenie nowych miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.