×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

SRK w nowej strukturze. Większy zarząd ujednolici zasady wynagradzania?

  • Autor: aw/PAP
  • 24 lip 2017 14:30

Do jesieni tego roku Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK) zamierza wdrożyć nową strukturę organizacyjną, która ma dostosować organizację firmy do realizacji stawianych przed nią zadań.

SRK w nowej strukturze. Większy zarząd ujednolici zasady wynagradzania?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Jednym z najważniejszych ma być zagospodarowanie pogórniczego majątku.

• W najbliższym czasie w SRK powstanie specjalny pion dotyczący zagospodarowania majątku, podległy jednemu z dwóch nowych wiceprezesów.

• W SRK ma również powstać zespół zajmujący się sprawami dialogu społecznego w tej zatrudniającej obecnie blisko 2,6 tys. osób firmie, gdzie wciąż obowiązuje kilka różnych regulaminów wynagradzania

 

"Chcemy nadać nową dynamikę działaniom związanym z przywracaniem gminom terenów i obiektów należących w przeszłości do kopalń, by mogły służyć nowym celom" - zadeklarował prezes SRK Tomasz Cudny, który od niespełna miesiąca kieruje firmą, gdzie trafia przeznaczony do likwidacji majątek kopalń.

Nowe zadania, nowy zarząd?

Obecnie - po niedawnym przejęciu dużej części majątku dawnej Kompanii Węglowej - do SRK należy blisko 3,5 tys. hektarów gruntów, na których znajduje się kilka tysięcy budynków i innych budowli. Ponadto spółka ma ok. 15 tys. b. mieszkań zakładowych wraz z infrastrukturą służącą ich mieszkańcom, garażami itp.

Do końca lipca nowy zarząd SRK zamierza przygotować propozycję zmian strukturalnych, które mają pomóc firmie w skutecznej realizacji powierzonych jej zadań. Jeżeli plan zatwierdzi rada nadzorcza, nowa struktura ma obowiązywać już od września. Skład zarządu może być wówczas rozszerzony z trzech do pięciu osób - jeden z nowych wiceprezesów miałby zająć się sprawami mieszkaniowymi, drugi - zagospodarowaniem majątku i likwidacją szkód górniczych.

"W ciągu minionych dwóch lat majątek SRK znacząco się powiększył, na skutek przekazywania kolejnych kopalń i ruchów; przejęliśmy też nowe obowiązki, za czym jednak jak dotąd nie poszła zmiana struktury wewnętrznej spółki i sposobu zarządzania. Takie zmiany przygotowujemy" - wyjaśnił prezes.

SRK, która m.in. na działania likwidacyjne oraz zabezpieczenie dawnych kopalń wydaje rocznie ponad 1 mld zł z dotacji budżetowej, chce, by skuteczne zagospodarowanie terenów po dawnych kopalniach stało się tak samo ważną dziedziną działalności spółki jak likwidacja majątku, która jest statutowym działaniem SRK.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: SRK w nowej strukturze. Większy zarząd ujednolici zasady wynagradzania?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA