×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Spółka pracownicza chce wskrzesić kopalnię

W oparciu o inicjatywę pracowników i związków z kopalni Makoszowy powstała Spółka Pracownicza Makoszowy chcąca nieodpłatnie przejąć część majątku po byłej kopalni Makoszowy w Zabrzu, będącego obecnie w zarządzaniu Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

Spółka pracownicza chce wskrzesić kopalnię
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

- Spółka pracownicza została powołana do życia przez trzy związki zawodowe, czyli Związek Zawodowy Górników w Polsce KWK Makoszowy, Kontra KWK Makoszowy oraz Związek Zawodowy Ratowników kopalni Makoszowy - zaznacza w rozmowie z portalem wnp.pl Andrzej Chwiluk, przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce kopalni Makoszowy.

- Sprawa jest bardzo pilna, bo im dłużej będziemy czekać z decyzją o wskrzeszeniu wydobycia w Makoszowach, tym trudniej będzie to zrobić z uwagi na likwidację infrastruktury, której późniejsza odbudowa wymagałaby olbrzymich nakładów. W obecnym stanie kopalnia Makoszowy znajduje się w strukturach Spółki Restrukturyzacji Kopalń i jest w likwidacji. Wydobycie w niej zostało wstrzymane w grudniu 2016 roku. Reprezentujemy większość załogi i liczymy, że nasza inicjatywa spotka się z przychylnością Ministerstwa Energii. To leży w interesie społecznym, bowiem chodzi o miejsca pracy, jak i zabezpieczenie rodzimego rynku w węgiel, którego już brakuje - podkreśla Andrzej Chwiluk.

Więcej czytaj tutaj

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Spółka pracownicza chce wskrzesić kopalnię

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA