Spółka Orlen Ochrona przejdzie w prywatne ręce?

Grupa Orlen rozważa sprzedaż podległej sobie spółki Orlen Ochrona. Firma, która zatrudnia 2 tys. osób i ochrania największą rafinerię w Płocku oraz inne ważne strategicznie zakłady może wkrótce przejść w prywatne ręce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Spółka Orlen Ochrona przejdzie w prywatne ręce?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Gazeta Polska Codziennie

7 lip 2014 10:54


Operacja ta wynika z nowej strategii Orlenu, w myśl której państwowy gigant chce pozbyć się wszystkich swoich spółek, które nie są bezpośrednio zaangażowane w wydobycie i przetwarzanie ropy naftowej - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

Zdaniem posła PiS Macieja Małeckiego, sprzedaż Orlen Ochrony byłaby wielkim skandalem. Według niego rząd musi wreszcie zrozumieć, że nie można szukać oszczędności w tak wrażliwych dla Polski obszarach jak bezpieczeństwo energetyczne. Może okazać się, że rząd sprzeda Orlen Ochronę "niezależnej" firmie, której właścicielem okaże się jakiś Gazprom czy Rosnieft, ostrzega parlamentarzysta.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

8 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Szczęśliwi pracownicy 2017-04-24 19:41:34

Wreszcie Janek dostał kopa ten stary ubek przestał wreszcie gnębić ludzi w Trzebini.

Kolega 2017-02-24 15:30:10

Kasprzyk od dziś na budach. Brawo Janek za decyzje

Paweł 2016-11-30 22:32:00

Szefem Ochrony w Trzebini od lat jest były milicjant Szymkowiak nic tam nie robi zarabia ponad 5 tyś zł gnębi ludzi i dla takich jak on Orlen Ochrona ma kasę ,a wartownicy mają umowy śmieciowe i zarabiają grosze. To jest patologia.