PARTNERZY PORTALU

Inwestycje na Warmii i Mazurach. Specjalna strefa ekonomiczna połączy ponad 40 miast i gmin

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 30 lis 2018 11:30

Dokładnie 1364,677 ha powierzchni ma warmińsko-mazurska specjalna strefa ekonomiczna. Obwieszczenie w tej sprawie w czwartek (29 listopada) zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw.

Inwestycje na Warmii i Mazurach. Specjalna strefa ekonomiczna połączy ponad 40 miast i gmin
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Przedsiębiorcy, którzy swoje inwestycje chcą ulokować w SSE w województwie warmińsko-mazurskim, będą mogli to zrobić w jednej z ponad 40 gmin i miast, jakie znalazły się w jej obrębie. 

Jak wynika z obwieszczenia Prezesa Rady Ministrów strefa obejmuje grunty o powierzchni 1364,6770 ha, położone na terenach miast: Bartoszyce, Braniewo, Ciechanów, Działdowo, Elbląg, Iława, Kętrzyn, Lidzbark Warmiński, Mława, Mrągowo, Nowe Miasto Lubawskie, Olsztyn, Ostrołęka, Ostróda, Płońsk oraz gmin: Barczewo, Bartoszyce, Biskupiec, Ciechanów, Dobre Miasto, Działdowo, Iława, Iłowo-Osada, Kurzętnik, Morąg, Nidzica, Olecko, Olsztynek, Orneta, Orzysz, Ostróda, Pasłęk, Piecki, Pisz, Pomiechówek, Stawiguda, Szczytno, Węgorzewo, Wielbark, Zakroczym, Zalewo i Żuromin. 

Jej zarządcą jest Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. z siedzibą w Olsztynie. Strefa ma działać do 31 grudnia 2026 roku. 

Warto przypomnieć, że w czerwcu 2018 weszła w życie ustawa, zgodnie z którą cały obszar Polski przeznaczony na działalność gospodarczą stał się jedną strefą inwestycji. Nowe przepisy umożliwiają zwolnienia podatkowe dla inwestorów na 10-15 lat. Dodatkowe punkty są przyznawane firmom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, a także za lokalizację w powiecie o wysokiej stopie bezrobocia lub mieście średnim tracącym funkcje społeczno-gospodarcze. Premiowane mają być te przedsięwzięcia, które wpływają na konkurencyjność i innowacyjność regionalnych gospodarek. Firmy mogą też liczyć na wsparcie w eksporcie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Inwestycje na Warmii i Mazurach. Specjalna strefa ekonomiczna połączy ponad 40 miast i gmin

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA