PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Specjalista z "kompetencjami przyszłości" potrzebny od zaraz

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 29 sie 2019 16:25

Współczesna logistyka zmienia się w rytmie technologii. Chęci do wdrożenie nowych rozwiązań są, ale brakuje rąk do pracy.

Specjalista z "kompetencjami przyszłości" potrzebny od zaraz
Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na wykwalifikowaną kadrę, pojawiają się problemy. Jak pozyskać pracowników z kompetencjami umożliwiającymi urzeczywistnienie marzeń o wdrożeniu nowych technologii do firm? (fot. pxhere.com/domena publiczna)
REKLAMA

Według ogólnoświatowego raportu „The Global Customers Report 2019”, firmy z branży logistycznej nieustannie poszukują nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Pozwolą one rozwijać prowadzone procesy logistyczne, z naciskiem na ścieżkę łańcucha dostaw. Potrzebę tę tworzą nie tylko światowe trendy, ale też sami klienci. Ci u dostawców usług logistycznych poszukują przejrzystości, efektywności, a także pełnej i ciągłej widoczności wszystkich zamówionych towarów.

W logistyce rok 2019 jest na tyle przełomowy, że przestało się mówić o eksperymentowaniu z nowymi technologiami. Przeszło się ze słów do czynów. Zaczęto je wdrażać do procesów biznesowych. Jak zauważają eksperci firmy doradztwa personalnego HRK, firmy nieustannie starają się znaleźć i rozwijać talenty, aby móc w pełni wykorzystać pełny potencjał technologii, jednakże stanowi to obecnie dość duże wyzwanie. Specjalistów z "kompetencjami przyszłości" jest na rynku niewielu, a firmy logistyczne dopiero od niedawna coraz śmielej wchodzą w cyfrowy świat.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Gdzie będzie praca?

Do zawodów przyszłości w logistyce bez wątpienia zaliczać się będą wszelkie specjalizacje z obszarów sztucznej inteligencji (AI) oraz robotyki magazynowej, która przejęła pałeczkę w magazynach.

Czytaj też: Kupowanie robotów nie ma sensu? Można to zrobić inaczej

Według wcześniej wspomnianego raportu, w przypadku AI nastąpił wzrost szerokiego wykorzystania sztucznej inteligencji w konkretnych procesach biznesowych. Sama branża zaś jest coraz bardziej optymistycznie nastawiona na tę technologię, która może wspomóc obsługę klienta i uczynić działalność bardziej niezawodną oraz efektywną w celu zadowolenia odbiorców. Co ciekawe, blockchain, o którym wiele mówi się w branży finansowej jest obecnie przez kadry zarządzające firm oceniany jako zwykły szum medialny.

Firmy z kolei za wyzwania logistyczne na najbliższe lata wskazują dbanie o środowisko oraz radzenie sobie z barierami handlowymi i restrykcyjnymi przepisami, które rosną wraz z postępującą globalizacją. W tych wszystkich obszarach, według ekspertów HRK, pojawiać się będzie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów.

Gdzie leży problem?

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Specjalista z "kompetencjami przyszłości" potrzebny od zaraz

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA