Spada optymizm w firmach. Więcej będzie tylko zwolnień

- Mniej przedsiębiorstw wróży wzrost swoich obrotów w tym roku; więcej będzie tylko zwolnień pracowników - wynika z kwartalnego badania Idea Bank na 1000 małych firm.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Spada optymizm w firmach. Więcej będzie tylko zwolnień

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Puls Biznesu

7 lip 2014 8:43


W I kw. 2014 r. prawie 70 proc. przedsiębiorców przewidywało wzrost swych obrotów w br., a w II kw. optymistów jest już niecałe 60 proc. Wzrosła zaś liczba prognozujących spadek obrotów - z 6 do 11 proc. - lub ich utrzymanie na poziomie z ub.r. - z 26 do 29 proc. - pisze "Puls Biznesu" powołując sie na badania.

Optymizmem też nie wieje, jeśli idzie o kondycję gospodarki. Ubyło oceniających, że w tym roku ona przyspieszy (z 41,5 do 35,4 proc.), ale przybyło uważających, iż tempo rozwoju będzie utrzymane na zeszłorocznym poziomie (z 13,4 do 17,6 proc.).

To może być związane z napiętą sytuacją polityczna w naszym regionie, która nawet jeśli nie ma jeszcze wpływu na drobny biznes, wzmaga niepewność oraz obawy o przyszłe dochody - zauważa Katarzyna Siwek z Idea Banku.

Większość firm (60 proc.) nie zmieni natomiast poziomu zatrudnienia, choć nieznacznie, ale jednak powiększyła się grupa tych, które chcą zwalniać - z 1 do 3 proc. Z kolei 37 proc. planuje powiększyć liczbę pracowników, chociaż w I kw. myślał o tym co drugi badany.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.