Skanska zatrudni w Polsce 800 osób

Inżynierowie budownictwa, menedżerowie projektów, specjaliści z uprawnieniami i kilkuletnim doświadczeniem na celowniku Skanskiej. W ciągu najbliższych miesięcy firma zatrudni 800 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Skanska zatrudni w Polsce 800 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

2 cze 2014 15:19


- Chcemy zatrudnić ok. 800 osób na terenie całego kraju - mówi Katarzyna Skorupka-Podziewska, dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi w Skanska. - Poszukujemy specjalistów z uprawnieniami budowlanymi: menedżerów projektów, kierowników budów i kierowników robót, ale także osób z wąskich specjalizacji jak np. elektrycznej, energetycznej, niskoprądowej, kolejowej czy hydroinżynieryjnej - dodaje.

Czytaj też wywiad z Romanem Wieczorkiem, wiceprezesem wykonawczym Skanska: Na wzorzec przywództwa składają się: ciężka praca, profesjonalizm i relacje z ludźmi

Pracowników regularnie poszukuje też Skanska Property Poland - spółka będąca deweloperem innowacyjnych zielonych budynków biurowych. Menadżerowie projektów, specjaliści ds. zrównoważonego rozwoju, marketingowcy i negocjatorzy ds. wynajmu - to przykładowe stanowiska, na które spółka w ostatnim czasie prowadzi rekrutacje. Najczęściej jednak firma poszukuje liderów projektów - osób, które będą gotowe koordynować realizację budynku biurowego od strony inwestora.

O stanowisko mogą się ubiegać nie tylko inżynierowie budownictwa. Skanska Property Poland chętnie buduje bowiem zespoły o zróżnicowanych doświadczeniach i kompetencjach.

- W ostatnich latach Skanska Property Poland bardzo szybko się rozwijała - trzy lata temu realizowaliśmy jednocześnie trzy kompleksy biurowe, a w zeszłym roku już sześć. Chcemy jeszcze przyspieszyć. Nasze budynki biurowe są doskonale zlokalizowane, innowacyjne, energooszczędne, podnoszą efektywność pracy, ale też sprzyjają wypoczynkowi i dobrze wpisują się w tkankę miasta - na takie inwestycje jest coraz większy popyt w Polsce - mówi Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Property Poland.

Dobremu pracodawcy łatwiej pozyskać specjalistów

Pozyskanie specjalistów z doświadczeniem i odpowiednimi uprawnieniami bywa w Polsce dużym wyzwaniem, zwłaszcza przy nietypowych, innowacyjnych realizacjach. Jak wynika z raportu Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa z grudnia 2013 r., na rynku praktycznie nie przybywa specjalistów z tej branży. W minionym roku różnica pomiędzy osobami, które zostały przyjęte do Izby, a osobami, które ją opuściły, to zaledwie dodatkowych 29 członków. To za mało, by zaspokoić choćby mały procent rynkowych potrzeb. Co więcej, bardzo dużą grupę stanowią w izbie osoby w wieku przedemerytalnym, które niedługo zakończą pracę zawodową.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.