Silesia przejmie jedenaście kopalń Kompanii Węglowej

- To dobra wiadomość, bo górnictwo otrzyma zastrzyk finansowy, który pozwoli na dzień dzisiejszy uniknąć katastrofy. Jednak my oczekujemy na rozwiązania systemowe - mówi Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Silesia przejmie jedenaście kopalń Kompanii Węglowej

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

30 wrz 2015 19:24


Nadzwyczajne posiedzenie rządu dotyczyło wniosku ministra skarbu o wyrażenie przez Radę Ministrów zgody "na zbycie w trybie innym niż określony w art. 33 ust. 1 ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji poprzez wniesienie do Towarzystwa Finansowego Silesia należących do Skarbu Państwa do 100 proc. akcji spółki Kompania Węglowa, w zamian za objęcie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym tej spółki".

Silesia przejmuje kopalnie KW

Jak poinformował po posiedzeniu rządu minister skarbu Andrzej Czerwiński, spółka Silesia przejmie 11 kopalń, utrzyma ich płynność finansową, a także zagwarantuje, by w przyszłości mogły działać skutecznie.

- Rząd zrealizował dziś porozumienie zawarte z górnikami, wymagało to pracy, ponieważ chcieliśmy, by wszystko co zrobimy, miało solidne podstawy prawne i gwarantowało dobrą przyszłość dla polskiego górnictwa - podkreślił szef MSP na konferencji prasowej po środowym posiedzeniu rządu.

- Dzięki decyzjom podjętym przez rząd, spółka Silesia przejmie 11 kopalń, utrzyma ich płynność finansową, a także zagwarantuje, by w przyszłości mogły one działać skutecznie, w oparciu o zasady rynkowe. Jest to rozwiązanie problemu spisane 17 stycznia tego roku. Mamy Silesię Towarzystwo Finansowe, która to spółka wyleczy polskie górnictwo. Dotrzymaliśmy słowa - konkludował.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.