Sędzikowski, nowy szef KW napisał list do załogi

"Wspólnie zmierzymy się z wyzwaniami. Gdy tylko zapadną pierwsze decyzje w sprawie programu naprawczego, jako pierwsi otrzymacie informacje na ten temat" - napisał w liście Krzysztof Sędzikowki, który 12 grudnia został nowym prezesem Kompanii Węglowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sędzikowski, nowy szef KW napisał list do załogi

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

18 gru 2014 19:10


Poniżej treść listu.

"Zakończyło się postępowanie kwalifikacyjne, w wyniku którego 12 grudnia br. zostałem powołany na stanowisko prezesa zarządu Kompanii Węglowej. Jednak pracę na rzecz firmy rozpocząłem nieco wcześniej - najpierw jako członek Rady Nadzorczej, od 5 grudnia zaś jako pełniący obowiązki prezesa zarządu.

Dlatego mam nie tylko doświadczenie zdobyte w KGHM Polska Miedź i innych spółkach międzynarodowego i krajowego sektora przemysłowego, ale również wiedzę o sytuacji Kompanii Węglowej, co pozwala mi na szybkie przedsięwzięcie niezbędnych w obecnej sytuacji kroków.

Czytaj też: Krzysztof Sędzikowski prezesem Kompanii Węglowej. Bez zaskoczenia

Rozpoczynam działania w trudnym momencie dla spółki. Wyzwania, które rynek stawia przed branżą górniczą, wymagają podjęcia ważnych decyzji, które niosą ze sobą ogromne konsekwencje.

Zrobię wszystko, aby decyzje te nie były podejmowane pochopnie. Rozważymy różne scenariusze i wybierzemy ten, który będzie miał możliwie najmniejszy wpływ na Pracowników, a jednocześnie zagwarantuje spółce bezpieczną przyszłość.

Gdy tylko zapadną pierwsze decyzje w sprawie Programu Naprawczego, jako pierwsi otrzymacie informacje na ten temat.

Czytaj też: Przejął stery w KW. A jaki jest Krzysztof Sędzikowski?

Zmiana to trudny, choć niemożliwy do uniknięcia proces, który zawsze budzi obawy.

Transformacji spółki nie można już jednak odkładać, to naprawdę ostatnia szansa na dokonanie zmian. Dlatego mam nadzieję, że razem zmierzymy się z wyzwaniami w atmosferze wzajemnego szacunku i zaufania, a wspólne dobro będzie priorytetem" - napisał w liście do kompanijnych załóg prezes Krzysztof Sędzikowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.