Schweiker zbuduje fabrykę na terenie Legnickiej SSE. Ile osób znajdzie pracę?

Firma Schweiker rozpoczyna budowę fabryki w Komornikach (gm. Środa Śląska) na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Schweiker zbuduje fabrykę na terenie Legnickiej SSE. Ile osób znajdzie pracę?

PODZIEL SIĘ


Autor: propertynews.pl

Property News

25 lis 2014 14:34


To największa tego typu inwestycja firmy w ponad 80-letniej historii przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją okien, drzwi oraz rolet z PCV i aluminium.

Na działce stanie zakład produkcyjny o powierzchni 13 tys. mkw. wraz z biurowcem. Pracę w koncernie znajdzie ok. 30 osób. Symboliczne rozpoczęcie inwestycji odbędzie się w środę, 26 listopada.

Czytaj też: Trzy firmy zainwestują w legnickiej strefie

Firma Schweiker uzyskała zezwolenie na prowadzenie działalności w LSSE w maju br. Na działce o powierzchni ok. 5 ha stanie zakład z liniami produkcyjnymi o wydajności 100 tys. okien rocznie oraz linia do foliowania profili i produkcji rolet. Całość inwestycji pochłonie kilkadziesiąt milionów złotych.

Czytaj też: Firmy z branży motoryzacyjnej chcą wspierać się w rozwoju

Schweiker działający od 1931 roku należy do piątki największych producentów okien, bram i rolet w Niemczech. Obecne koncern posiada swoje oddziały w Polsce, Bośni-Hercegowinie i na Węgrzech.
Wachlarz oferowanych produktów obejmuje drzwi i profile drzwiowe, rolety zewnętrzne, markizy, moskitiery nadokienne oraz żaluzje. Od 17 lat firma działa pod Wrocławiem. Teraz rozszerza produkcję w Polsce inwestując na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.