Schneider Electric przeniesie produkcję transformatorów z Francji do Polski?

We francuskiej prasie pojawiły się doniesienia o przeniesieniu produkcji transformatorów Schneider Electric z Francji do Polski. Firma zajmuje się już ich produkcją w naszym kraju.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Schneider Electric przeniesie produkcję transformatorów z Francji do Polski?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

7 maj 2015 12:50


Jak podaje dziennik "Les Echos", przeniesienie produkcji transformatorów do Polski oznaczałoby redukcję 170 miejsc pracy we Francji i koniec produkcji transformatorów stosowanych w sieciach energetycznych w zakładach w północnej i wschodniej Francji.

Schneider Electric ma już w Polsce jeden zakład, w którym zajmuje się produkcją transformatorów - chodzi o zakład zlokalizowany w Mikołowie na Śląsku. Czy to tu byłaby przeniesiona produkcja z Francji? Na razie nie wiadomo.

Schneider Electric specjalizuje się w zarządzaniu energią elektryczną, a także szeregiem rozwiązań - nie tylko energetycznych - w zakresie idei smart cities.

- Mamy też bardzo duże doświadczenie w zakresie dystrybucji i zaopatrzenia w wodę. Tutaj doskonałym przykładem jest to, co się dzieje w Warszawie, gdzie modernizacja prowadzona przez ostatnie lata tzw. wodociągu centralnego i systemu efektywnego zaopatrzenia w wodę jest jednym ze sztandarowych projektów – mówił dla PulsuHR.pl Jacek Łukaszewski, prezes Schneider Electric Polska podczas VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Całą rozmowę oglądaj poniżej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.