Scania przyjmuje długofalową strukturę właścicielską

13 maja 2014 roku Volkswagen ogłosił, że jego oferta skierowana do udziałowców Scania została zaakceptowana na poziomie pozwalającym osiągnąć ponad 90% akcji Scania. W ten sposób Scania staje się w pełni spółką zależną Volkswagena.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Scania przyjmuje długofalową strukturę właścicielską

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

14 maj 2014 18:39


- Volkswagen był naszym głównym właścicielem od roku 2000 i przez ten czas konsekwentnie wspierał strategię Scania, jej model biznesowy oraz inwestycje, komentuje Martin Lundstedt, prezes i dyrektor Scania. - W następstwie wyklarowania się struktury właścicielskiej, Scania oraz jej kierownictwo, ma możliwość szybszego wdrażania bez ograniczeń naszej współpracy z Volkswagenem oraz MAN, co pozwoli na stworzenie odnoszącego sukcesy globalnego aliansu pojazdów użytkowych z mocną identyfikacją każdej z marek.

- Nowe możliwości wykorzystania zasobów oraz wiedzy w grupie Volkswagena, jeszcze bardziej zwiększą naszą umiejętność dostarczania zyskownych i zrównoważonych rozwiązań transportowych dla naszych klientów. Będzie to również wspierało naszą strategię wzrostu do 2020 roku - dodał szef Scania.

Martin Lundstedt wyjaśnia, że Scania będzie kontynuować rozwój pozycji jako centrum doskonałości dla pojazdów użytkowych, usług oraz stale rozwijających się systemów transportowych.

- Jestem również przekonany, że pełne członkostwo rodziny Volkswagena będzie korzystane dla wszystkich naszych pracowników - zaznacza.

Scania Polska SA jest generalnym dystrybutorem i przedstawicielem Scania CV AB, należącej do grupy najważniejszych producentów pojazdów ciężarowych przeznaczonych dla ciężkiego transportu, autobusów miejskich (również napędzanych etanolem) i turystycznych oraz silników przemysłowych i morskich. W Polsce sieć Scania tworzy: 10 dealerów i 35 autoryzowanych serwisów oraz centrum szkoleniowe. Globalnie, Scania zatrudnia 38 600 pracowników i działa w blisko 100 krajach. Działania badawcze i rozwojowe skoncentrowane są w Szwecji, podczas gdy produkcja obywa się w Europie i Ameryce Południowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.