Sąd ogłosił upadłość właściciela sieci Avans

Sąd w Tarnobrzegu ogłosił upadłość likwidacyjną spółki Domex, która jest właścicielem sieci Avans.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sąd ogłosił upadłość właściciela sieci Avans

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

14 maj 2014 12:48


Jak mówi „Rzeczpospolitej" Marek Nowak, rzecznik prasowy ds. cywilnych, gospodarczych, pracy i ubezpieczeń społecznych Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu sąd zdecydował o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej spółki Domex. Po analizie dokumentów okazało się, że zobowiązania spółki są wyższe o kilkadziesiąt milionów złotych niż jej majątek.

Pod koniec kwietnia sąd potwierdził złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości przez Domex. Właściciele spółki sugerowali jednak we wniosku upadłość układową. - Upadłość układowa jest próbą ratowania spółki poprzez umożliwienie jej dalszej działalności przy jednoczesnym ustaleniu z wierzycielami terminów i wysokości poszczególnych spłat zobowiązań - mówił wtedy Zygmunt Dudziński z Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. Przypomniał, że "upadłość układowa jest próbą ratowania spółki poprzez umożliwienie jej dalszej działalności przy jednoczesnym ustaleniu z wierzycielami terminów i wysokości poszczególnych spłat zobowiązań".

Pod koniec kwietnia podkarpacki portal Nowiny24.pl ustalił nieoficjalnie, że straty sięgają 440 mln zł, z czego ok. 10 mln zł to zobowiązania wymagalne, a ponadto nie może spłacać w terminie zobowiązań bankowych. Banki nie chciały udzielić firmie kolejnych kredytów.

Sieć sklepów Avans oferujących przede wszystkim sprzęt multimedialny, RTV i AGD to najbardziej znana marka Domeksu. Oprócz ponad 250 placówek handlowych w całym kraju firma posiada dwa centra logistyczno-biurowe - w Koninie oraz Chmielowie, na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Avans był podmiotem jednego z największych przejęć na polskim rynku RTV/AGD. W 2012 roku UOKiK wydał zgodę spółce z Grupy Domex na przejęcie sieci Avans i około 80 sklepów Media Expert. Jeszcze w zeszłym roku szefostwo firmy snuło plany ekspansji i otwierało kolejne markety. Był to także okres konsolidacji biznesów Grupy Domex - zrezygnowano z marki Media Expert na rzecz marki Avans. Dziś firma nie chce udzielić żadnego komentarza. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Magda 2017-01-11 21:30:34

Co z tego że może imienia ekspert przejmie jak za niedługo sami padną

zorb 2014-05-15 12:36:53

To było do przewidzenia. już od jakiegoś czasu się na to zapowiadało. ciekawe kto teraz przejmie ich markety. moze media expert?