PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Są pieniądze dla przedsiębiorstw stawiających na Przemysł 4.0.

14 sierpnia 2019 roku rusza nabór wniosków o dofinansowanie na wzmocnienie hubów cyfrowych. O pieniądze mogą ubiegać się konsorcja przedsiębiorstw i jednostek naukowych oraz podmioty not-for-profit statutowo działające na rzecz innowacyjności - poinformował w komunikacie resort przedsiębiorczości i technologii.

  • Autor: PAP/KDS
  • 10 sie 2019 6:49
Są pieniądze dla przedsiębiorstw stawiających na Przemysł 4.0.
Aplikacje można składać w nieprzekraczalnym terminie od 14 sierpnia do 13 września 2019 r. do godz. 16:00. (fot.shutterstock.com)
REKLAMA
  • Konkurs jest częścią Programu Ministra Przedsiębiorczości i Technologii na lata 2019-2021 pod nazwą "Przemysł 4.0". Przewidywany budżet konkursu to 30 mln zł.
  • O finansowe wsparcie mogą ubiegać się konsorcja przedsiębiorstw i jednostek naukowych oraz podmioty not-for-profit statutowo działające na rzecz innowacyjności.
  • Chcemy wspomóc budowę sieci polskich hubów oraz wzmocnić potencjał już istniejących i dzięki temu przyczynić się do możliwie najefektywniejszej transformacji cyfrowej polskiej gospodarki w kierunku Przemysłu 4.0. - mówi wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa.

Celem konkursu "Standaryzacja usług Hubów Innowacji Cyfrowych dla wsparcia cyfrowej transformacji przedsiębiorstw" jest wyłonienie, rozbudowa i uzupełnienie potencjału ośrodków, które posiadają kompetencje do pełnienia roli Hubów Innowacji Cyfrowej, rozumianych jako ośrodki świadczące wysokiej jakości usługi wsparcia transformacji cyfrowej.

Dzięki realizacji konkursu wypracowane zostaną dobre praktyki oraz standardy świadczonych przez DIH-y usług niefinansowego wsparcia przedsiębiorców w zakresie produktowej, usługowej oraz organizacyjnej transformacji, realizowanej z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Chcemy wspomóc budowę sieci polskich hubów oraz wzmocnić potencjał już istniejących i dzięki temu przyczynić się do możliwie najefektywniejszej transformacji cyfrowej polskiej gospodarki w kierunku Przemysłu 4.0. Jednym z pierwszych kroków służących budowie wspomnianego ekosystemu było powołanie Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. Kolejnym jest stworzenie krajowej sieci Hubów Innowacji Cyfrowych - wyjaśnił wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa.

Idea powołania Hubów Innowacji Cyfrowych została zainicjowana przez Komisję Europejską, która - z budżetu programu Horyzont 2020 przeznaczyła 500 mln euro na utworzenie europejskiej sieci DIH. W ramach organizowanych naborów przyjmowano zgłoszenia wiodących centrów kompetencji, które wraz ze swoimi partnerami tworzyły huby wyspecjalizowane w tematyce ogłaszanych konkursów, dotyczących np. cyfrowych innowacji w procesach produkcji, fotoniki, robotyki czy zaawansowanego przetwarzania danych. Obecnie na liście KE znajduje się już kilka polskich hubów.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Są pieniądze dla przedsiębiorstw stawiających na Przemysł 4.0.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA