Rynek urządzeń ubieralnych ma przed sobą wielką przyszłość

• 60 proc. użytkowników smartfonów interesuje się urządzeniami ubieralnym wyposażonymi w rozwiązania bezpieczeństwa, jak przycisk SOS czy osobiste lokalizatory – wynika z badania firmy Ericsson.
• Raport przewiduje też gwałtowny rozwój rynku urządzeń ubieralnych po 2020 roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rynek urządzeń ubieralnych ma przed sobą wielką przyszłość

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

16 lip 2016 14:16


Najbardziej pożądane urządzenia, jak podaje raport Ericsson ConsumerLab: „Wearable technology and the internet of things”, to przycisk SOS (32 proc.), smartwatch (28), lokalizator osobisty (27), urządzenie do uwierzytelniania tożsamości (25) oraz urządzenie filtrujące wodę (24). Raport przewiduje też gwałtowny rozwój rynku urządzeń ubieralnych po 2020 roku, oraz prognozę dotyczącą zastąpienia smartfonów przez urządzenia ubieralne, umożliwiające konsumentom pełną interakcję z przedmiotami w erze Internetu Rzeczy (IoT).

Posiadanie urządzeń „wearables” wśród użytkowników smartfonów podwoiło się w ciągu ostatniego roku. Konsumenci przewidują jednak, że urządzenia będą w powszechnym użyciu dopiero za rok. Bardziej zróżnicowane urządzenia ubieralne, na przykład zwiększające bezpieczeństwo osobiste lub inteligentna odzież, wejdą do masowego użycia po 2020 roku – wtedy też oczekiwany jest gwałtowny rozwój tego segmentu urządzeń. Co trzeci użytkownik smartfonów uważa, że po 2020 roku będzie korzystać co najmniej z pięciu urządzeń ubieralnych podłączonych do internetu.

Obecność smartfonów w każdym aspekcie codziennego życia, sprawia że coraz trudniej wyobrazić sobie bez nich przyszłość. Mimo to, dwóch na pięciu (43 procent) użytkowników smartfonów przewiduje, że urządzenia ubieralne mogą zastąpić smartfony. Jest to możliwe, ale na pewno nie w kilku najbliższych latach. Urządzenia ubieralne stają się coraz bardziej inteligentne i niezależne w kontekście połączenia z internetem, dzięki temu ekran smartfona może tracić na ważności. Trzydzieści osiem procent użytkowników smartfonów twierdzi, że urządzenia ubieralne przejmą większość funkcji smartfonów w ciągu następnych pięciu lat.

Czytaj więcej TUTAJ

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.