PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Rynek pracy w energetyce rozkwita. To ich będą poszukiwać pracodawcy

Rynek pracy w branży energetycznej odżywa - aż 83 proc. spółek planuje rekrutacje. Trend ten potwierdzają eksperci. Kogo brakuje i na jakie zarobki można liczyć?

Rynek pracy w energetyce rozkwita. To ich będą poszukiwać pracodawcy
Adobe Stock
REKLAMA
  • Najczęściej pracodawcy poszukują kandydatów pracujących blisko infrastruktury technicznej - elektryków, elektromonterów, techników, monterów.
  • Branża energetyczna w dalszym ciągu boryka się z problemem luki pokoleniowej - w wielu firmach średnia wieku specjalistów przekracza 50 lat.
  • Jeśli chodzi o zarobki, to rosną one w tempie podobnym do całej gospodarki - 6-7 proc. rok do roku i wszystko wskazuje na to, że poziom ten utrzyma się w kolejnych miesiącach.

Jak wynika z „Raportu płacowego 2019” firmy Hays Poland, aż 83 proc. spółek z branży energetycznej planuje rekrutację. Dla porównania rok wcześniej o rekrutacji myślało zaledwie 44 proc. firm.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Sytuacja na rynku pracy w energetyce jest uzależniona od poziomu inwestycji, które często są wynikiem decyzji pochodzących z otoczenia regulacyjnego. Aktualnie jesteśmy świadkami procesu transformacji, który jest kształtowany przez kilka trendów. Zapowiadana rezygnacja z inwestycji w energetykę opartą na węglu oraz kierowanie środków na niskoemisyjne i odnawialne źródła energii wpływają na zmiany zachodzące na rynku pracy. Nie należy jednak spodziewać się szybkich zmian w strukturach firm wytwórczych, ponieważ jeszcze przez wiele lat duża energetyka będzie pełniła kluczową rolę w zapewnieniu i regulacji mocy w systemie. Sektor nie zakończy inwestycji również ze względu na konieczność modernizacji istniejących instalacji oraz wymóg dostosowania ich do norm emisyjnych – mówi Jacek Bogusiewicz, principal consultant w Hays Poland, ekspert branży energetycznej.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rynek pracy w energetyce rozkwita. To ich będą poszukiwać pracodawcy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA