Rośnie zatrudnienie na platformach na brytyjskim szelfie

O 9 proc. wzrosła w 2012 roku liczba osób pracujących na platformach wiertniczych na brytyjskim szelfie. Spośród 57 tys. wszystkich pracowników niemal połowa przebywała na morzu przynajmniej 100 dni w roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rośnie zatrudnienie na platformach na brytyjskim szelfie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

26 cze 2013 19:19


Według organizacji branżowej Oil & Gas UK, w roku 2012 na platformach wiertniczych zatrudniono największą liczbę pracowników od 2006 roku, kiedy rozpoczęto zbieranie tych danych. Ponad 100 dni na platformach przebywało 25 tys. 760 osób.

Średnia wieku osób zatrudnionych na platformach wyniosła nieco ponad 41 lat, jednak rośnie udział osób poniżej 30 lat. W stosunku do roku 2011 ich liczba wzrosła o 14 proc.

Ponad 80 proc. pracowników platform położonych na brytyjskich wodach stanowili Brytyjczycy. Tylko 4 proc. pracowników to kobiety.

Wśród pracowników platform w 2012 roku ponad trzykrotnie więcej osób pracowało nie dla operatorów, a dla ich podwykonawców.

Oil & Gas UK podkreśla jednak, że liczby te są zaledwie częścią danych dotyczących łańcucha dostaw na potrzeby morskiego wydobycia ropy i gazu. W spółkach działających na rzecz tego sektora może pracować w całej Wielkiej Brytanii kilkaset tysięcy osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.