×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rekordowe rozdanie w konkursie na innowacje. Prawie 1 mld zł na realizację pomysłów

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 14 gru 2017 15:58

Prawie miliard złotych trafi do 28 zwycięzców programu BRIdge Alfa. Autorzy najbardziej innowacyjnych projektów technologicznych na polskim rynku będą mogli zrealizować swoje pomysły.

Rekordowe rozdanie w konkursie na innowacje. Prawie 1 mld zł na realizację pomysłów
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Wyniki konkursu ogłosił w środę (13.12) Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

• W tym roku do laureatów trafi blisko 1 mln zł. To rekordowa kwota. 

• W sumie pieniądze na realizację swoich pomysłów otrzyma 28 zwycięzców.

– Polska gospodarka potrzebuje innowacji, a polskie firmy środków i odpowiednich zachęt do wprowadzania na rynek rodzimych technologii, produktów i usług – mówił podczas ogłoszenia wyników Gowin. 

Na liście laureatów znalazły się m.in. następujące spółki: BIB Alfa, który pracuje nad ekstraktorem nowoczesnych polskich BioInfotechnologii o globalnym potencjale, Polish Research Innovation
Ventures związane z ekosystemem finansowania B+R w obszarze life science oraz produkcji i
magazynowania energii czy Platinum Alfa, która skupia się na innowacyjnych technologiach poprawiających efektywność i jakość opieki medycznej (pełna lista laureatów w dziale multimedia). 

W sumie w ramach programu o dodatkowe wsparcie na rozwój ubiegało się 98 firm – łączna wartość złożonych wniosków wyniosła aż 3 miliardy złotych. Do finansowania wybrano 28 najlepszych o łącznej wartości 922 mln złotych. Najwięcej zwycięskich projektów zgłosili przedsiębiorcy z województw małopolskiego (9), dolnośląskiego (5) i wielkopolskiego (3).

Czytaj więcej: Praca w Nokii: Coraz więcej kobiet pracuje w branży IT

– Ogromne zainteresowanie konkursem i jego wyniki dowodzą, że stworzyliśmy atrakcyjny mechanizm wsparcia projektów w fazie preseed przez fundusze typu proof of concept. Dzięki rekordowemu budżetowi, wysokiej jakości ubiegających się o wsparcie zespołów zarządzających i bogatemu portfolio zgłoszonych przez przyszłe Alfy projektów w przyszłym roku znacząco wzrośnie liczba nowatorskich projektów, które mają szanse stać się przełomowymi – mówi prof. Aleksander Nawrat, zastępca dyrektora NCBR.

Jak informuje MNiSW, program BRIdge Alfa wspiera najbardziej nowatorskie projekty – znajdujące się na wczesnym etapie rozwoju – i dąży do ich komercjalizacji. NCBR, który jest operatorem programu, nie finansuje projektów bezpośrednio, ale dzięki specjalnie powołanym funduszom. Są nimi Alfy, tworzące sieć wehikułów inwestycyjnych.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rekordowe rozdanie w konkursie na innowacje. Prawie 1 mld zł na realizację pomysłów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA