×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ratownicy z PGG polecą pomagać ofiarom trzęsienia ziemi

  • Autor: PAP/JP
  • 8 lut 2023 10:35

Około 50 ratowników górniczych z Polskiej Grupy Górniczej (PGG) poleci do Turcji, by pomóc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi - pierwsza grupa wyleci prawdopodobnie jeszcze w środę po południu. Na miejscu ratownicy górniczy będą ściśle współdziałać z polskimi strażakami.

Ratownicy z PGG polecą pomagać ofiarom trzęsienia ziemi
Ponad 7000 osób zginęło w trzęsieniu ziemi w południowej Turcji i północnej Syrii (fot. PAP/EPA/ERDEM SAHIN)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W środę rano odbyło się spotkanie organizacyjne z przedstawicielami ratowników, dotyczące wyjazdu. "Ustaliliśmy, że PGG udzieli wszelkiej pomocy naszym ratownikom w zorganizowaniu tego wylotu, tego wyjazdu. Te prace organizacyjne już trwają" - powiedział dziennikarzom rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

Do Turcji polecą prawdopodobnie ratownicy ze wszystkich kopalń PGG. Spółka jest w kontakcie z KPRM w sprawie organizacji wylotu. Wszystko wskazuje na to, że pierwsza grupa ratowników poleci do Turcji jeszcze w środę, a kolejna - w najbliższy piątek. Spółka umożliwi im zabranie wszelkiego niezbędnego sprzętu i załatwi kwestie związane z pobytem na miejscu akcji ratowniczej. Ratownicy będą samowystarczalni, będą mieli własne jedzenie.

Ratownicy z PGG będą współpracować z polskimi strażakami

W Turcji, a być może także w Syrii - drugim kraju dotkniętym skutkami trzęsienia ziemi - ratownicy spędzą prawdopodobnie około 10 dni, będzie to jednak zależało od sytuacji i potrzeb. Rzecznik PGG zaznacza, że ratownicy z PGG będą ma miejscu ściśle współpracować z polskimi strażakami.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ratownicy z PGG polecą pomagać ofiarom trzęsienia ziemi

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA