Raport EY: branża automotive będzie zatrudniać

Rośnie optymizm dotyczący wzrostu gospodarczego, perspektyw zatrudnienia oraz dostępności kredytów i rentowności firm z branży motoryzacyjnej – dowodzi tego ósmy Barometr Nastrojów Menedżerów Firm Sektora Motoryzacyjnego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Raport EY: branża automotive będzie zatrudniać

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

3 mar 2014 9:08


W badaniu EY wzięli udział przedstawiciele 173 firm z branży motoryzacyjnej. Aż 61 proc. z nich zadeklarowało chęć rozwoju swojego biznesu - to najwyższy wynik od dwóch lat.

Dodatkowo, w ciągu roku znacznie zwiększyła się liczba transakcji kapitałowych w sektorze, co spowodowało zwiększenie apetytu na dalsze fuzje i przyjęcia. Jak deklaruje 38 proc. menedżerów zajmujących się przejęciami, strumień inwestycji będzie skierowany na rynki wschodzące: Indie, Brazylię i Chiny.

Czytaj też: 650 tys. miejsc pracy w motoryzacji w Polsce

Również największy odsetek badanych na przestrzeni dwóch lat deklaruje wzrost zatrudnienia w branży. Firmy oczekują wzrostu zamówień, dlatego chcą zwiększać zatrudnienie. 59 proc. respondentów stwierdziło, że będzie tworzyć nowe miejsca pracy. Tylko 6 proc. przewiduje, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy będzie musiało zredukować zatrudnienie.

Motoryzacja, wraz z sektorem paliwowym i branżą nowych technologii, to obszary, w których w najbliższej przyszłości będzie tworzonych najwięcej miejsc pracy. Te same gałęzie gospodarki cechują się też największą skłonnością do akwizycji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
EY

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.