PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ranking stref ekonomicznych. Łódzka druga w Europie, a dla sektora MŚP nawet pierwsza

  • Autor: PAP/PW
  • 20 paź 2019 12:00

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna znalazła się w ścisłej czołówce najnowszego rankingu 
stref ekonomicznych fDi Magazine (grupa Financial Times). Zdaniem ekspertów to obecnie druga najlepsza strefa w Europie, natomiast lider dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Tylko w 2018 roku przyciągnęła inwestorów, którzy zadeklarowali utworzenie blisko 800 nowych miejsc pracy.

Ranking stref ekonomicznych. Łódzka druga w Europie, a dla sektora MŚP nawet pierwsza
Siedziba Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (fot. wikimedia.org/Marcin Jagodda/CC BY 3.0 pl)
REKLAMA
  • W 2018 roku łódzka strefa przyciągnęła 30 inwestorów, którzy zadeklarowali ponad 1,5 miliarda zł nakładów na inwestycje i blisko 800 nowych miejsc pracy.
  • Najbardziej cieszę się, że udało nam się uzyskać drugie miejsce wśród stref w Europie. Jeśli chodzi o tytuł najlepszej strefy dla MŚP, to otrzymaliśmy go po raz kolejny, więc jest to szczególnie zobowiązujące - prezes ŁSSE Marek Michalik.
  • Oprócz wysokich miejsc w rankingu, ŁSSE przyznano też kilka wyróżnień.

Ranking fDi Free Zones of the Year 2019 to jedyne na świecie zestawienie i porównanie działalności specjalnych stref ekonomicznych, agencji rządowych i innych instytucji otoczenia biznesu tworzone przez niezależnych ekspertów biznesowych. Jury nagradzało w kategoriach: najlepsze SSE w danych lokalizacjach, najlepsze SSE dla MŚP, najlepsze SSE dla dużych przedsiębiorstw.

Jak podał rzecznik ŁSSE Mateusz Słonecki, tegoroczna konkurencja była bardzo duża, bo wnioski do oceny przesłało prawie 100 stref. Łódzka strefa została doceniona za wyniki inwestycyjne i zbudowanie szerokiej oferty produktów dodatkowych dla inwestorów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W 2018 roku łódzka strefa przyciągnęła 30 inwestorów, którzy zadeklarowali ponad 1,5 miliarda zł nakładów na inwestycje i blisko 800 nowych miejsc pracy. Tym samym poprawiła wynik z roku 2017, kiedy to odnotowała 26 inwestycji, na łączną kwotę nakładów blisko 1,3 miliarda zł. Twórcy rankingu docenili strefę również za pomoc startupom, firmom z sektora MŚP oraz wprowadzanie technologii 5G do fabryk strefowych inwestorów. Stąd drugie miejsce w Europie i ósme na świecie.

"Najbardziej cieszę się, że udało nam się uzyskać drugie miejsce wśród stref w Europie. Jeśli chodzi o tytuł najlepszej strefy dla MŚP, to otrzymaliśmy go po raz kolejny, więc jest to szczególnie zobowiązujące. To bardzo duża rywalizacja. Z firm, które były w zeszłym roku, tylko cztery awansowały do tegorocznego rankingu, więc naprawdę trzeba się mocno starać, by nie wypaść z pierwszej dziesiątki. My nadal tam jesteśmy i to powód dumy dla mnie i całego zespołu" - mówił po ogłoszeniu tegorocznego rankingu fDi prezes ŁSSE Marek Michalik.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ranking stref ekonomicznych. Łódzka druga w Europie, a dla sektora MŚP nawet pierwsza

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA