Rada nadzorcza Lotosu może odwołać prezesa Olechnowicza

• W porządku obrad posiedzenia rady nadzorczej Grupy Lotos, które odbędzie się w środę (13 kwietnia), ma znaleźć się punkt dotyczący zmian w zarządzie gdańskiego koncernu.
• Stanowisko może stracić wieloletni prezes Lotosu Paweł Olechnowicz.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rada nadzorcza Lotosu może odwołać prezesa Olechnowicza

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

13 kwi 2016 10:05


O możliwym odwołaniu Pawła Olechnowicza z funkcji prezesa Grupy Lotos mówi się od co najmniej kilku tygodni.

Wśród potencjalnych następców Pawła Olechnowicza w fotelu prezesa Lotosu najczęściej wymienia się Andrzeja Jaworskiego, posła PiS, który w latach 2006-2008 pełnił funkcję prezesa Stoczni Gdańsk, a także był przewodniczącym rady nadzorczej grupy energetycznej Energa, a który od lat krytykuje poczynania obecnego prezesa Lotosu.

Możliwym kandydatem na zastąpienie prezesa Olechnowicza może być również sam Robert Pietryszyn, czyli przewodniczący rady nadzorczej spółki; dla przykładu taką drogą nowym szefem PGNiG został Piotr Woźniak.

Odwołanie Pawła Olechnowicza w trakcie najbliższego posiedzenia rady nadzorczej nie jest jednak jeszcze przesądzone. W obronie dotychczasowego prezesa jednym głosem występują wszystkie liczące się związki zawodowe gdańskiego koncernu, które wysłały nawet w tej sprawie list do ministra skarbu oraz premier Beaty Szydło, a wiadomo, że obecny rząd nie chciałby wchodzić w konflikt ze stroną społeczną.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.