PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

PSA w Tychach uruchomiła trzecią zmianę. Nowe miejsca pracy

  • Autor: PAP/RAF
  • 2 wrz 2020 11:28

Fabryka Grupy PSA w Tychach, gdzie od stycznia ub. roku wytwarzane są trzycylindrowe silniki benzynowe PureTech, uruchomiła trzecią zmianę produkcyjną. Oznacza to stworzenie 110 miejsc pracy, zaoferowanych pracownikom działającej obecnie w organicznym zakresie fabryki Opla w Gliwicach.

PSA w Tychach uruchomiła trzecią zmianę. Nowe miejsca pracy
Trzecia zmiana daje stabilne zatrudnienie 710 pracownikom. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Jak podała we wtorek Grupa PSA, trzecia zmiana produkcyjna w tyskim zakładzie uzupełnia dotychczasowy, dwuzmianowy system produkcji, w którym zatrudnionych było 600 osób. Teraz przybyło ponad sto nowych stanowisk pracy.

- Uruchomienie trzeciej zmiany pozwala nam dać stabilne zatrudnienie wszystkim 710 pracownikom, co jest szczególnie ważne w tych trudnych ekonomicznie czasach - powiedział, cytowany w komunikacie firmy, dyrektor zakładu Grupy PSA Tychach Janusz Puzoń.

Od wtorku (1 września) produkcja w tyskim zakładzie Grupy PSA odbywa się już w rotacyjnym systemie trzyzmianowym - nadal w reżimie sanitarnym związanym z zagrożeniem COVID-19.

Czytaj też: Automatyzacja i robotyzacja niezbędna. Nie oznacza wypierania ludzi z miejsc pracy

W drugiej połowie marca fabryka Grupy PSA w Tychach wstrzymała produkcję silników w związku z pandemią koronawirusa; zakład wznowił pracę 18 maja. W fabryce wprowadzono dodatkowe zabezpieczenia, mające zminimalizować ryzyko zakażenia. 8 czerwca produkcję wznowiła także - na jedną zmianę - fabryka samochodów Opla w Gliwicach, gdzie obecnie zatrudnienie przekracza bieżące potrzeby produkcyjne.

Fabryka Opel Manufacturing Poland w Tychach, należąca do Grupy PSA, rozpoczęła produkcję silników benzynowych PureTech, stosowanych w pojazdach Grupy PSA, w styczniu 2019 r. Inwestycja kosztowała ok. 250 mln euro. Zdolności produkcyjne zakładu docelowo mogą sięgnąć 460 tys. silników rocznie. W tyskim zakładzie powstaje kilkanaście różnych typów trzycylindrowych silników benzynowych turbo o pojemności 1,2, dostosowanych zarówno do aut z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PSA w Tychach uruchomiła trzecią zmianę. Nowe miejsca pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA