Przybędzie 150 miejsc pracy w Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Trzy firmy, które w pierwszej połowie roku otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej stworzą blisko 150 nowych miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przybędzie 150 miejsc pracy w Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

16 lip 2015 8:00


Schneider Pojemniki Transportowe zainwestuje w podstrefie Złotoryja

Największe nakłady inwestycyjne zadeklarowała firma Schneider Pojemniki Transportowe, która w podstrefie Złotoryja planuje uruchomienie produkcji specjalistycznych koszy i pojemników wykonanych ze stali, przeznaczonych do transportu i magazynowania gotowych wyrobów. Koszt tej inwestycji to ponad 36 mln zł. W okolicach Złotoryi powstanie również zakład producenta masy bitumicznej - firmy Bisek-Asfalt. Inwestorzy zadeklarowani stworzenie łącznie 100 nowych miejsc pracy.

50 miejsc pracy w Centrum Intermodal Ritex Transport Spedycja Logistyka

50 nowych etatów powstanie w Centrum Intermodal Ritex Transport Spedycja Logistyka, które ma być wybudowane do końca 2019 r. na terenie podstrefy Legnickie Pole. "Powstanie tam logistyczne centrum badawczo-rozwojowe, gdzie będą testowane nowe technologie w zakresie logistyki. Dodatkowo na terenie działki inwestora powstanie Park Technologiczny z Inkubatorem Przedsiębiorczości. Inwestycja pochłonie 28 mln zł" - powiedział prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Rafał Jurkowlaniec.

Strefa powiększy się o 650 hektarów

Strefa wraz z innymi specjalnymi strefami ekonomicznymi bierze udział w dwóch inicjatywach klastrowych, które powstały w pierwszym półroczu tego roku. To Dolnośląski Klaster Edukacyjny oraz Dolnośląski Klaster Lotniczy.

LSSE jest również jednym z inicjatorów porozumienia "S3 - Droga Wielkich Możliwości", które podpisano w lutym tego roku. Zakład ono m.in. stworzenie na terenach położonych wzdłuż trasy S3 kompleksowej oferty dla inwestorów. Chodzi na przykład o budowę dróg dojazdowych do terenów przeznaczonych pod inwestycje.

Do końca roku władze LSSE chcą, aby tereny strefa powiększyła się o 650 hektarów. Do strefy miałyby być włączone tereny w Zgorzelcu i Wrocławiu oraz w gminach: Iłowa, Jawor, Męcinka, Miękinia, Radwanice i Złotoryja. Najwięcej, bo ok. 424 ha, chce przyłączyć do LSSE gmina Jawor.

10 pozwoleń w 2015 r.

Władze LSSE prowadzą obecnie rozmowy z kilkudziesięcioma firmami zainteresowanymi inwestycjami na terenie strefy. "Szacujemy, że w ciągu całego 2015 r. wydanych zostanie minimum dziesięć zezwoleń na prowadzenie działalności w strefie. Najbardziej zaawansowane rozmowy toczą się z trzema firmami, które wkrótce mogą otrzymać pozwolenia na inwestycje. Są to projekty o łącznych nakładach inwestycyjnych ok. 100 mln zł, mające dać zatrudnienie co najmniej 535 osobom" - dodał Jurkowlaniec.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.