Przemysł naftowy przeżywa kryzys. Zagrożone dziesiątki tysięcy miejsc pracy

Branża naftowa znalazła się na krawędzi z powodu niskich cen ropy. Brytyjskie zrzeszenie przemysłu naftowego Oil & Gas UK ostrzega przed konsekwencjami tej sytuacji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przemysł naftowy przeżywa kryzys. Zagrożone dziesiątki tysięcy miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

23 lut 2016 14:59


W specjalnym raporcie wskazano, że liczba złóż, które - jak się oczekuje - przestaną być eksploatowane w latach 2015-20 wzrosła o jedną piątą, do 100. Ostrzeżono zarazem, że jeśli przez resztę 2016 roku cena ropy utrzyma się na poziomie ok. 30 USD za baryłkę, deficytowa będzie eksploatacja prawie połowy brytyjskich złóż podmorskich.

- Naprawdę walczymy o przetrwanie - powiedział Mike Tholen, dyrektor ekonomiczny Oil & Gas UK. Podkreślił, że zagrożone są tysiące, jeśli nie dziesiątki tysięcy miejsc pracy i argumentował, że rząd powinien obniżyć podatki, aby umożliwić tej branży funkcjonowanie w okresie spadku koniunktury.

W zeszłym roku wydobycie wzrosło wprawdzie o 9,7 proc., do 1,64 miliona baryłek ropy dziennie, ale wpływy w roku obrachunkowym 2014-15 spadły o 30 proc. Szefowa Oil & Gas UK Deirdre Michie podkreśliła, że inwestycje w poszukiwania nowych złóż są na historycznie niskim poziomie i "na horyzoncie nie widać oznak poprawy".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.