Przedstawiciele przemysłu stalowego jadą protestować do Brukseli

Na poniedziałek, 15 lutego zapowiedziano manifestację przeciwko przyznaniu Chinom statusu gospodarki rynkowej MES. Pracownicy i pracodawcy przemysłu stalowego, także z Polski, będą w niej szli ramię w ramię, mając do tego oficjalne wsparcie swoich rządów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przedstawiciele przemysłu stalowego jadą protestować do Brukseli

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

9 lut 2016 13:03


Eurofer oficjalnie poinformował o planach zorganizowania protestu w Brukseli. Obecność zapowiedziały związkowe centrale, a także organizacje zrzeszające pracodawców, np. Eurofer i AEGIS, przemysłowy związek zrzeszający przedstawicieli 30 branż, w tym metalurgii.

W sumie organizatorzy szacują, że liczba uczestników przekroczy 5 tysięcy ludzi, wśród których będą także przedstawiciele polskich zakładów. Do Brukseli wyjeżdżają dwa autokary z pracownikami i członkami zarządów polskich hut, m.in. z ArcelorMittal Poland i CMC Poland. W tej grupie będą Geert Verbeeck, dyrektor generalny ArcelorMittal Poland i Jerzy Kozicz, prezes CMC Zawiercie.

- Komisja Europejska bagatelizuje olbrzymie szkody, jakie może przynieść wzrostowi gospodarczemu i zatrudnieniu w Europie przyznanie Chinom statusu gospodarki rynkowej. Komisja chowa się za kwestiami technicznymi, by zadowolić Chiny – mówi Milan Nitzschke, rzecznik AEGIS.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.