PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Przedsiębiorcy ocenili. Budownictwo i transport to najbardziej nierzetelne branże

  • Autor: PAP/AT
  • 22 paź 2019 12:19

Budownictwo, usługi wykonawczo-remontowe i transport to według przedsiębiorców trzy najbardziej nierzetelne branże w biznesie - wynika z badania "Rzetelność branżowa". Niesolidny kontrahent nie odbiera telefonu, nie odpowiada na wiadomości i unika zobowiązań pisemnych.

Przedsiębiorcy ocenili. Budownictwo i transport to najbardziej nierzetelne branże
Blisko co trzeci właściciel firmy z sektora MŚP twierdzi, że są branże, które można uznać za nierzetelne (fot. fotolia)
REKLAMA
  • O niesolidności branży budowlanej jest przekonana połowa przedsiębiorców.
  • Niemal 60 proc. ankietowanych przedsiębiorców z sektora MŚP uważa, że nie ma branży, którą można by uznać za rzetelną.
  • Za najbardziej rzetelną uznawana jest sfera budżetowa.

Blisko co trzeci właściciel firmy z sektora MŚP twierdzi, że są branże, które można uznać za nierzetelne - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Rzetelnej Firmy, działającej pod patronatem Krajowego Rejestru Długów. Rzetelność w rozumieniu finansowym to terminowe opłacanie rachunków, faktur i wszelkich innych zobowiązań - wyjaśniają autorzy badania.

Najgorzej w rankingu wypada branża budowlana. O jej niesolidności przekonana jest połowa przedsiębiorców. Co piąty na nierzetelną branżę wskazuje usługi wykonawczo-remontowe, 14,7 proc. transport, a 8,3 proc. górnictwo.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Z kolei branża, która wymaga szczególnej ostrożności w kontaktach handlowych, to - według badanych przedsiębiorców - handel hurtowy (28,6), usługi wykonawczo-remontowe (18,3 proc.), e-handel (10,7 proc.) oraz transport (10,7 proc.).

Autorzy badania zwracają uwagę na zachowania, które mogą świadczyć o tym, że mamy do czynienia z nierzetelnym kontrahentem. Jest on "trudny w kontaktach" - tak uważa 89 proc. ankietowanych przedsiębiorców. Oznacza to, że taki klient nie odbiera telefonu, nie oddzwania i nie odpowiada na wiadomości.

Czytaj też: Które branże zatrudniają najwięcej pracowników, a które najmniej?

Polscy przedsiębiorcy - jak wynika z badania - potrafią rozszyfrować nierzetelnego płatnika przed podpisaniem umowy. Dla jednej trzeciej badanych firm, nierzetelny kontrahent, to taki, który unika zobowiązań pisemnych, a w szczególności odwleka podpisanie umowy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Przedsiębiorcy ocenili. Budownictwo i transport to najbardziej nierzetelne branże

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • polo 2019-10-27 18:57:21

    Ja mysle, że w każdej branzy sa firmy rzetelne i nierzetelne. Wystarczy do krd zerknac zeby zobaczyc, ze w kazdej branzy sa firmy z dlugami. Wazne zeby tych zadluzonych unikac.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA