×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Prywatne inwestycje w Polsce wschodniej przynoszą nowe miejsca pracy

Polska Wschodnia budzi coraz większe zainteresowanie prywatnych inwestorów. Dotychczas chętniej lokowali oni swoje fabryki w zamożniejszych regionach kraju, od kilku lat zaczynają wyraźnie doceniać także „wschodnie rubieże”. To rzecz jasna przekłada się na tamtejszy rynek pracy.

Prywatne inwestycje w Polsce wschodniej przynoszą nowe miejsca pracy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Jeszcze kilka lat temu, gdy mówiliśmy o napływie inwestycji zagranicznych, wskazywaliśmy na Śląsk, Dolny Śląsk, Małopolskę, Wielkopolskę, gdzie plasowały się największe inwestycje - np. motoryzacyjne czy - jak ostatnio - centra usług dla biznesu. Obecnie widać wyraźniej, że inwestorzy coraz chętniej inwestują w Polsce Wschodniej, doceniając jej wciąż rosnący potencjał i zmiany otoczenia biznesowego w ostatnich latach.

Liderem prywatnych (i najczęściej zagranicznych) inwestycji jest Podkarpackie ze swoją Doliną Lotniczą. Wcześniejsze inwestycje światowych gigantów przyciągają kolejne. Dość wspomnieć inwestycje EME Areo w podrzeszowskiej Jasionce, gdzie w 2020 roku ma powstać jeden z najnowocześniejszych zakładów serwisowania, napraw i przeglądów silników lotniczych. To wspólne przedsięwzięcie dwóch uznanych na świecie firm lotniczych: Lufthansa Technik AG z siedzibą w Hamburgu i MTU Aero Engines AG z siedzibą w Monachium. Wartość inwestycji szacowana jest na 150 mln euro. W ciągu najbliższych kilku lat spółka zatrudni minimum 800 osób.

Także na Podkarpaciu - w Ropczycach - powstał kolejny zakład związany z branżą lotniczą. Spółka Aero Gearbox International będzie w nim produkowała układy przeniesienia napędu do wszystkich cywilnych silników lotniczych Rolls-Royce'a nowej generacji. 

Dynamicznie rozwija się branża mleczarska i meblarska. W ubiegłym roku uruchomiono fabrykę proszków mlecznych Mlekovity, a w przyszłym roku Mlekpol planuje otwarcie podobnych zakładów w Mrągowie. Forte wykłada 700 mln zł na nową fabrykę płyt wiórowych i mebli w Suwałkach, a austriacki koncern Egger wyda w sumie miliard złotych na fabrykę płyt wiórowych. 

O wschodniej Polsce będziemy rozmawiać podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, 3-4 października br.

Więcej na temat inwestycji w Polsce Wschodniej - czytaj

 

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Prywatne inwestycje w Polsce wschodniej przynoszą nowe miejsca pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA