Promostal inwestuje i zatrudnia: pod nadzorem własnych kadr

Dwie nowe hale produkcyjne - malarnia i wydział konstrukcji ciężkich - to najnowsze inwestycje Promostalu z Czarnej Białostockiej. Dzięki rozbudowie infrastruktury spółka zwiększyła moce produkcyjne i zatrudniła nowych pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Promostal inwestuje i zatrudnia: pod nadzorem własnych kadr

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

6 lis 2013 13:05


Promostal zainwestował w rozwój w sumie ok. 8 mln zł i uzyskał łącznie 7 tys. m. kw. powierzchni pod dachem. Dwie hale - malarnia i wydział konstrukcji ciężkich - o łącznej kubaturze blisko 40 tys. m. sześciennych zostały oddane do użytku w sierpniu. Przedsięwzięcie spółka zrealizowała własnymi siłami, pod nadzorem własnych kadr, co znacznie ograniczyło jego koszty.

- Dzięki inwestycji nie musimy już dzierżawić malarni - mówi Marek Supruniuk, kierownik projektu Promostalu. - W efekcie ograniczyliśmy koszty i zyskaliśmy profesjonalne powierzchnie do malowania. Inwestycja pozwoliła na usprawnienie procesu produkcyjnego i skupienie go w jednym ciągu. Znacznie poprawiły się warunki pracy malarzy.

Zyskało też środowisko, bo cały proces - czyszczenie elementów i ich malowanie - odbywa się pod dachem, zgodnie z wszelkimi normami ochrony środowiska i pod nadzorem automatyki.

Z kolei wydział konstrukcji ciężkich to hala, w której zamontowano dwie potężne suwnice o udźwigu po 20 ton każda. Tu wytwarzane są elementy konstrukcyjne, hala wykorzystywana jest także jako magazyn materiałów stalowych, m.in. gotowych elementów konstrukcyjnych stadionu miejskiego. Kolejną inwestycją w tym roku był zakup działek w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu o łącznej powierzchni ok. 4 ha. Cześć tego terenu firma wykorzystuje do montaży próbnych, by uniknąć niespodzianek na placu budowy. W związku z rozbudową firma zatrudniła już kilkanaście osób - głównie spawaczy i monterów.

Inwestycja w rozwój już przynosi efekty.

- Dzięki rozbudowie znacznie wzrosły możliwości produkcyjne Promostalu i obecnie wynoszą od 600 do 800 ton miesięcznie - mówi Grzegorz Polak, prokurent spółki. - Mamy zagwarantowane pełne obłożenie produkcji do połowy przyszłego roku. Nie obawiamy się wyzwań - weszliśmy w segment konstrukcji trudnych, a w najbliższej przyszłości będziemy konsekwentnie umacniali markę Promostal na rynku krajowym oraz w Skandynawii.

Promostal działa w branży konstrukcji stalowych od ponad pięciu lat. Poza krajowym podwórkiem najwięcej inwestycji realizuje na rynku skandynawskim. Na rynku szwedzkim, norweskim i duńskim Promostal wykonywał m.in. konstrukcje stalowe szkół, hal sportowych i produkcyjnych, mosty, wiadukty kolejowe, kładki dla pieszych ale też fasady biurowców czy urządzenia dla ekospalarni.

Promostal ma renomę również na rynku polskim - obecnie realizuje dwa duże kontrakty: na budowę i montaż konstrukcji stalowej stadionu miejskiego w Białymstoku oraz mostu łukowego na Wieprzy w Darłowie.

Obecnie w Promostalu pracuje 128 osób, a w związku z dużą ilością zleceń firma nadal poszukuje pracowników - wykwalifikowanych ślusarzy i monterów. Przychody Promostalu w 2012 roku przekroczyły 68 mln zł i były dwukrotnie wyższe niż w roku 2011. Zysk z działalności operacyjnej Promostal w całości przeznaczył na rozbudowę zakładu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.