Prezes Polimeksu: na dniach nowa umowa restrukturyzacyjna

- Urealniamy przerośnięte zatrudnienie, które w ciągu ostatniego roku z 7 tysięcy ograniczyliśmy do nieco poniżej 5 tysięcy pracowników - powiedział Maciej Stańczuk, p.o. prezesa Polimeksu-Mostostalu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezes Polimeksu: na dniach nowa umowa restrukturyzacyjna

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

9 cze 2014 20:17


- Wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych dni zawrzemy nową umowę restrukturyzacyjną - poinformował Maciej Stańczuk, p.o. prezesa Polimeksu-Mostostalu. - To złożony i - według naszej oceny - bezprecedensowy pod względem skali proces restrukturyzacji, w który zaangażowanych jest wiele podmiotów - podkreślił.

Jak zaznaczył Stańczuk, spółka intensywnie pracuje z wierzycielami i przybliża się do końcowego porozumienia.

- Banki, poprzez swoje bardzo racjonalne stanowisko, wspierają te działania. Główne banki, PKO BP, Pekao SA, BOŚ i BZ WBK, odgrywają istotną i pozytywną rolę w procesie wypracowywania modelu umowy akceptowalnego przez wszystkie strony - stwierdził.

- Nie mają więc uzasadnienia pojawiające się spekulacje, jakoby bank Pekao nie wspierał procesu restrukturyzacji Polimeksu-Mostostalu. Chciałbym podkreślić, że Pekao uczestniczy z dużym zaangażowaniem i zrozumieniem we wspólnym poszukiwaniu optymalnych rozwiązań dla niełatwej sytuacji, w jakiej znajduje się spółka - dodał.

Cały artykuł czytaj tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.