Prezes PGG: Nikt nie planuje zwolnień pracowników

- Ewentualna redukcja zatrudnienia będzie następowała tylko w trybie dobrowolnych odejść pracowniczych. Chęć odejścia z pracy i skorzystanie z pakietu osłonowego w czasie przeprowadzonego w spółce sondażu wyraziło 4837 osób - mówi Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezes PGG: Nikt nie planuje zwolnień pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

3 sie 2016 13:50


To prawda, że kopalnie Polskiej Grupy Górniczej znalazły się na tzw. czarnej liście?

Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej: - Czarna lista kopalń nie istnieje. Nikt nie planuje zamykania istniejących zakładów w Rudzie. Przeciwnie. Tylko właśnie w rudzkie kopalnie, w tym i przyszłym roku, planujemy zainwestować ponad 231 milionów złotych. Chcemy jak najszybciej uruchomić trzecią ścianę w Ruchu Pokój i udostępnić złoża w Halembie. Kupimy obudowy zmechanizowane, przenośniki ścianowe oraz kolejki podwieszane. Jak w obliczu takich planów inwestycyjnych można mówić o zamykaniu rudzkich kopalń?

Co będzie z górnikami?

- Nikt nie planuje zwolnień pracowników. PGG bardzo potrzebuje wykwalifikowanej kadry. Spółka będzie dbała o stabilność zatrudnienia we wszystkich zakładach, które mają szansę osiągnąć próg rentowności, także tych w Rudzie Śląskiej.

Priorytetem dla wszystkich jest bezpieczeństwo górników i ich rodzin. Martwi mnie, że ktoś próbuje wzbudzić niepokój przez rozpowszechnianie nieprawdziwych i niesprawdzonych informacji. Ewentualna redukcja zatrudnienia będzie następowała tylko w trybie dobrowolnych odejść pracowniczych. Chęć odejścia z pracy i skorzystanie z pakietu osłonowego w czasie przeprowadzonego w spółce sondażu wyraziło 4837 osób.

Cały wywiad znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.