×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Prezes Orlenu w Lotosie: jestem zwolennikiem dialogu ze stroną społeczną

 • Autor: PAP/JP
 • 14 maj 2021 16:42

Jestem zwolennikiem dialogu ze stroną społeczną, będziemy zabezpieczać pracowników tak, żeby proces konsolidacji przeprowadzony był odpowiedzialnie i uczciwie – zapowiedział w piątek w siedzibie Grupy Lotos w Gdańsku prezes zarządu PKN Orlen Daniel Obajtek.

Prezes Orlenu w Lotosie: jestem zwolennikiem dialogu ze stroną społeczną
Prezes Orlenu Daniel Obajtek (w środku) podczas spotkania w Lotosie (Fot. mat. pras. Lotosu)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Jak poinformowało biuro prasowe Grupy Lotos (GL), przedstawiciele płockiego koncernu spotkali się po raz kolejny raz z przedstawicielami związków zawodowych i rad pracowników w GL oraz członkami zarządu spółki.
 • "Znamy już strukturę konsolidacji PKN Orlen, PGNiG oraz Grupy Lotos. Wiemy jak docelowo będzie wyglądał połączony koncern multienergetyczny i jaka będzie w nim rola naszej firmy. Tworzone centra kompetencyjne wykorzystają nasze mocne strony" - mówiła, cytowana w komunikacie prasowym, prezes Grupy Lotos Zofia Paryła.
 • Dodała, że pozwala to zintensyfikować rozmowy ze stroną społeczną.

"Jesteśmy zdeterminowani, żeby przeprowadzić ten proces jeszcze w tym roku. Wiele czasu poświęciliśmy na stworzenie struktury tej transakcji. Chcieliśmy, aby to była operacja bezgotówkowa i udało się uzyskać na to zgodę akcjonariusza większościowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu Skarb Państwa zwiększy swoje udziały w Orlenie do 50 procent. To wybija raz na zawsze argumentacje oponentów o potencjalnym wrogim przejęciu PKN Orlen" - podkreślił, cytowany w komunikacie prasowym, prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Podano, że z uwagi na bogate doświadczenie GL, to właśnie w Gdańsku powstanie jedno z Centrów Technologii Wodorowych, które będzie prowadzić projekty badawczo-rozwojowe oraz integrować i koordynować prace z tego zakresu.

"Drugim obszarem są oleje bazowe i środki smarne. Przemawia za tym zarówno ugruntowana jakość produktów i rozpoznawalność marki w tym zakresie, ale też rozwinięta sieć sprzedaży i dystrybucji. Kolejny argumentem jest planowana realizacja projektu inwestycyjnego w obszarze produkcji olejów bazowych grupy 2. i 3. - instalacji Hydrokrakingowego Bloku Olejowego (HBO)" - objaśniło biuro prasowe koncernu.

W Gdańsku zlokalizowane będzie również centrum logistyki kolejowej, za które będzie odpowiadać spółka Lotos Kolej.

"Czwartym, głównym centrum kompetencyjnym mają być, zgodnie z założeniami, operacje serwisowe związane z rozwojem morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku. W tym kierunku zmierzają też aktualne działania podejmowane przez spółkę Lotos Petrobaltic. W kontekście działalności stricte poszukiwawczo-wydobywczej, wiodącą rolę przejmie PGNiG, do którego przesunięte będą kompetencje w tym zakresie z Lotos Petrobaltic i z Orlen Upstream" - głosi komunikat prasowy GL.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Prezes Orlenu w Lotosie: jestem zwolennikiem dialogu ze stroną społeczną

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Zyrandol 2021-05-15 15:18:47

  Tak będą rozmawiać tak aby strona społeczna przyjęła tylko ich punkt widzenia.

 • gesia 2021-05-14 18:10:46

  Kłamie i polityka udaje.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA