Pracownicy Taurona w telewizyjnym serialu "Elektryczni"

Dokumentalny serial telewizyjny z udziałem pracowników Grupy Tauron ma pokazać kulisy codziennej pracy energetyków. Ma też zachęcać do tego wymagającego, bardzo męskiego zawodu nowych kandydatów i pomóc w zmniejszeniu luki pokoleniowej, która powstała w ostatnich latach. "Elektryczni" od czwartku w Fokus TV. Początek godz. 22.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy Taurona w telewizyjnym serialu "Elektryczni"

  • Bohaterowie serialu to pracownicy Grupy Tauron, którzy przed widzami zdecydowali się pokazać na czym polega ich codzienna - nieraz bardzo niebezpieczna - praca energetyka.
  • To oni każdego dnia, bez względu na warunki pogodowe dbają o to, by w gniazdkach był prąd - mówi Daniel Iwan z Grupy Tauron.
  • Energetycy nie są pierwszym zawodem, którego ciężką pracę wzięli na warsztat filmowcy. Wcześniej trud pracy pod ziemią pokazywał serial dokumentalny "Górnicy PL".

Na pierwszy sezon "Elektrycznych" składa się osiem 20-minutowych odcinków, w których w sumie wystąpi około 20 pracowników Tauronu. Jak tłumaczą przedstawiciele firmy, w ten sposób Tauron chciał pokazać energetykę od zupełnie innej strony. Od strony ludzi, których na co dzień nie widać, a to dzięki nim mamy prąd w gniazdkach. 

- Nowy serial ukazuje energetyków z Grupy Tauron, którzy zapewniają kilku milionom Polaków ciepło, energię elektryczną i poczucie bezpieczeństwa, które dziś uważamy za tak oczywiste - mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia. 

fot.Tauron fot.Tauron

Widzowie będą mieli również okazję zobaczyć od kulis, jak prowadzona jest gigantyczna inwestycja - budowa bloku energetycznego o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno, z którego już w 2019 roku popłynie prąd.

Zaufanie - słowo klucz

Dominik Lewoniec, elektromonter z 15-letnim doświadczeniem potrzebował kilku dni, by podjąć decyzję o występie przed kamerami. - Nie jestem za bardzo medialny, miałem opory. Ale cóż, ktoś musiał - śmieje się dziś jeden z głównych bohaterów. Gwiazdą się nie czuje. - Swoje i tak trzeba zrobić - mówi w rozmowie z PulsHR.

Czytaj więcej: Grzegorz Lamot, Globetek: Rynek pracownika w budownictwie to mit

Na czym to "swoje" polega? Praca siedem dni w tygodniu, bez względu na porę dnia czy pogodę za oknem. - Zazwyczaj jest tak, że kiedy mróz i śnieg zagania wszystkich do domów, my musimy z nich wyjść i przedzierać się przez zaspy, by dotrzeć do miejsca awarii - opowiada o swojej pracy energetyk, który na co dzień pracuje w okolicy Szczawnicy.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

6 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Tauron Ciepło 2018-10-25 22:15:38

Gdzie jest BHP? Pracownicy Taurona w telewizji bez ubrań roboczych. W krótkich rękawkach jak na plażę. Farsa!!! Dno

Zenek 2018-09-23 20:29:35

W dzisiejszym odcinku stwierdzili ze z nowej elektrowni w jaworznie nie ma emisji tylko para wodna oraz odpady jak popiół i żużel. A co z CO2?. Zapomnieliście o najważniejszym i robicie polakom wodę z mózgu bo program robi wrażenie rzetelnego No ale doceni was PiS i górnicy.

Mirek 2018-09-13 22:24:01

kto w ten sposób rozwija linke AFl 240 po ziemi i konstrukcjach betonowych ,01640