PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Pracownicy Bogdanki solidarni z odwołanym prezesem

  • Autor: PAP/JP
  • 16 wrz 2022 14:09

Kilkudziesięcioro pracowników LW Bogdanka zebrało się w piątek przed budynkiem zarządu i w sposób pokojowy wyraziło solidarność z odwołanym przez radę nadzorczą spółki prezesem Arturem Wasilem.

Pracownicy Bogdanki solidarni z odwołanym prezesem
Bogdanka to najlepsza polska kopalnia (fot. mat. pras.)
REKLAMA

Rzeczniczka prasowa Bogdanki Dorota Choma poinformowała, że w piątek na parking przed budynkiem zarządu przyszło kilkudziesięcioro pracowników spółki, którzy stali spokojnie podczas rady nadzorczej obradującej nad odwołaniem prezesa Artura Wasila.

Przewodniczący Związku Zawodowego "Kadra" Artur Brzozowski powiedział, że podziela motywację górników, którzy w ten sposób solidaryzowali się z prezesem. Przypomniał, że Wasil pracował w kopalni od lat jako górnik. "Był jednym z nas" - dodał.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Prezes Lubelskiego Węgla Bogdanka Artur Wasil odwołany

"Przez szacunek dla jego osoby nie możemy się zgodzić na tego typu traktowanie" - stwierdził Brzozowski, nawiązując do wpisu wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, który w środę na Twitterze napisał, że jest po rozmowie z prezesem Enei i w piątek rada nadzorcza Bogdanki rozpatrzy wniosek o odwołanie Wasila. "Tego typu sprawy załatwia się w inny sposób, bardziej dżentelmeński" - dodał Brzozowski.

Przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Bogdance Grzegorz Jadwiżuk powiedział, że właściciel ma prawo zmienić prezesa, ale negatywnie odniósł się do powodu odwołania, którym, jak przypuszcza, był środowy komunikat spółki o zmniejszeniu planu produkcyjnego z powodu złych warunków geologicznych. Zdaniem związkowca na wystąpienie trudności nikt nie miał wpływu.

W piątek rada nadzorcza spółki Lubelski Węgiel Bogdanka odwołała ze stanowiska prezesa Artura Wasila. Obowiązki prezesa zarządu powierzyła wiceprezesowi ds. ekonomiczno-finansowych Arturowi Wasilewskiemu.

W środę Bogdanka obniżyła do 8,3 mln ton z 9,2 mln ton plan produkcyjny węgla handlowego w 2022 r. Spółka podała, że w ścianie uruchomionej w dniu 31 sierpnia br. nastąpił nagły i niespodziewany wzrost ciśnienia eksploatacyjnego, w wyniku czego doszło do jej zaciśnięcia. Po tym zdarzeniu podjęto działania w celu uwolnienia zaciśniętych sekcji i wznowienia eksploatacji. Jak podkreślała Bogdanka, z uwagi na skalę zjawiska prace są skomplikowane pod względem technicznym i organizacyjnym.

Bogdanka to spółka akcyjna notowana na GPW. Niemal 65 proc. akcji ma kontrolowany przez Skarb Państwa koncern energetyczny Enea.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracownicy Bogdanki solidarni z odwołanym prezesem

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA