Praca w Opolu: Jest nowy inwestor w Wałbrzyskiej SSE

• Duńska firma Skamol A/S inwestuje w Opolu.
• Na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wybuduje zakład produkcyjny.
• Inwestor zajmuje się produkcją systemów ociepleń i termoizolacji dla przemysłu oraz budownictwa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w Opolu: Jest nowy inwestor w Wałbrzyskiej SSE

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

5 maj 2016 17:17


Inwestycja firmy Skamol w Opolu ma być warta ok. 10 mln euro. Budowa fabryki ma ruszyć jeszcze w tym roku, a jej zakończenie i rozpoczęcie produkcji planowane jest na koniec 2017 r.

Firma planuje zatrudnić 20 osób. Głównie kadrę techniczną i inżynieryjną. - Firma liczy też na współpracę z uczelniami wyższymi, przede wszystkim z Politechniką Opolską - mówi Piotr Regeńczuk, główny specjalista COIE (Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera przy Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki).

Przedstawiciel COIE zaznacza też, że nowa inwestycja w Opolu to efekt misji gospodarczej do Danii sprzed kilku lat. Projekt dot. obsługi inwestora realizowany był przy współudziale Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki - Centrum Obsługi Inwestora oraz Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Firma Skamol A/S jest producentem systemów ociepleń i termoizolacji dla przemysłu i budownictwa. Powstała w 1912 r. Dotychczas miała kilka zakładów w Danii oraz jeden w Rosji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.