Praca, produkcja: Boom w przemyśle drzewnym

• Rośnie zapotrzebowanie na pracowników fizycznych w produkcji.
• Od stycznia do sierpnia tego roku, przedsiębiorstwa produkcyjne odnotowały aż 112 proc. wzrost zapotrzebowania na kadrę niższego szczebla w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku - wynika z danych IPF Group, firmy zajmującej się outsourcingiem pracowników fizycznych.
• Według jej informacji, w ostatnim kwartale tego roku największy popyt będzie dotyczył pracowników fizycznych w przemyśle drzewnym.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca, produkcja: Boom w przemyśle drzewnym

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

17 paź 2016 11:23


- Branżowa struktura zapotrzebowania na pracowników jest w naszej firmie niezmienna już od kilkunastu miesięcy. Dominują firmy spożywcze, w tym głównie zakłady przetwórstwa mięsa, zajmujące się produkcją drzewną oraz logistyczne. Bez względu jednak na branżę widzimy, że zapotrzebowanie na usługi takich firm jak nasza rośnie. O pracowników jest coraz trudniej, a firmom pracy nie ubywa. Dlatego w momencie braków kadrowych sięgają po wsparcie przy rekrutacji, co stanowi naszą domenę – mówi Mariusz Dolata, prezes IPF Group.

Rośnie produkcja, rośnie zatrudnienie

Z wewnętrznych danych IPF Group wynika, że od stycznia do sierpnia 2016 roku w firmach produkcyjnych procentowy wzrost zapotrzebowania na kadrę niższego szczebla wyniósł aż 112 proc. rok do roku. To najwyższa dynamika ze wszystkich sektorów.

W tym samym czasie (od stycznia do sierpnia tego roku) w firmach spożywczych wzrost zapotrzebowania na kadrę wśród klientów IPF Group wyniósł 32 proc. rok do roku. Bardzo wysoko uplasował się również przemysł metalurgiczny. Firmy zajmujące się m.in spawalnictwem, mechaniką precyzyjną, montażem i konserwacją maszyn produkcyjnych, zgłosiły o 29 proc. rok do roku wyższe zapotrzebowanie na pracowników. Coraz więcej pracowników potrzebują także podmioty działające w przemyśle drzewnym – w ciągu ośmiu miesięcy tego roku zatrudnienie wzrosło o 18 proc. rok do roku.

Ostatni kwartał będzie należał do przemysłu drzewnego

Największe zapotrzebowania na pracowników fizycznych w ostatnim kwartale tego roku będzie w przemyśle drzewnym. Wzrost liczby pracowników potrzebnych m.in. do pracy w tartakach, których rekrutacją zajmuje się IPF Group, wynosi obecnie 17 proc. rok do roku.

Wzrost liczby pracowników potrzebnych m.in. do pracy w tartakach, których rekrutacją zajmuje się IPF Group, wynosi obecnie 17 proc. rok do roku. (fot. pixabay) Wzrost liczby pracowników potrzebnych m.in. do pracy w tartakach, których rekrutacją zajmuje się IPF Group, wynosi obecnie 17 proc. rok do roku. (fot. pixabay)

Biorąc pod uwagę bardzo dobre prognozy dla tego sektora, nie jest to zaskoczenie. Ze wstępnych danych resortu środowiska na cały 2016 rok wynika, że do sprzedaży trafi aż 38,5 mln metrów sześciennych drewna, z czego pula surowca dla przemysłu drzewnego wyniesie aż 31,7 mln m sześciennych. To prawie o 700 tys. m sześciennych więcej niż rok wcześniej.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.