×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Powstaje park logistyczny Panattoni Park Gorzów

  • Autor: PAP/AT
  • 14 lut 2020 12:59

W Gorzowie Wielkopolskim powstaje park logistyczny Panattoni Park Gorzów. W piątek (14 lutego) na placu budowy odbyło się symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod tę inwestycję. Docelowo na działce o pow. ok. 13 ha powstaną dwa magazyny o łącznej powierzchni prawie 70 tys. mkw.

Powstaje park logistyczny Panattoni Park Gorzów
Panattoni Park Gorzów powstaje na obszarze Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (fot. facebook.com/przystan)
REKLAMA
  • W chwili obecnej jesteśmy na etapie stawiania budynków. Projekt pierwszego etapu ma być ukończony w czerwcu-lipcu 2020 r. - powiedział Tomasz Śrama z Panattoni Europe.
  • Widzieliśmy duże zainteresowanie Gorzowem. To wynika, wydaje mi się przede wszystkim z bliskości do granicy niemieckiej, jak również z tego, że Gorzów jako miasto 100- tysięczne ma jeszcze ludzi do pracy, co również jest dostrzegane przez firmy produkcyjne czy firmy logistyczne - powiedział Śrama.
  • Ogromna inwestycja o bardzo ważnym znaczeniu, dlatego że nasi przedsiębiorcy, ci którzy już w Gorzowie są, mówili o tym, że potrzeba profesjonalnej logistyki, potrzeba przestrzeni magazynowej - powiedział prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki.

Inwestycja powstaje 7 km od centrum miasta, w pobliżu trasy ekspresowej S3, na obszarze Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

"Jest to pierwsza faza realizacji centrum - pierwszego budynku o pow. 37 mkw. Ta pierwsza faza to jest budowa ok. 18,5 tys. mkw. W chwili obecnej jesteśmy na etapie stawiania budynków. Projekt pierwszego etapu ma być ukończony w czerwcu-lipcu br." - powiedział Tomasz Śrama z Panattoni Europe.

Dodał, że wcześniej w Gorzowie Panattoni budowało obiekty w formule BTS, czyli obiekty przemysłowe dostosowane do potrzeb jednego, konkretnego klienta. Natomiast obecnie powstaje obiekt parkowy, czyli dedykowany kilku najemcom.

"Widzieliśmy duże zainteresowanie Gorzowem. To wynika, wydaje mi się przede wszystkim z bliskości do granicy niemieckiej, jak również z tego, że Gorzów jako miasto 100- tysięczne ma jeszcze ludzi do pracy, co również jest dostrzegane przez firmy produkcyjne czy firmy logistyczne" - powiedział Śrama. Jak przekazał cała inwestycja będzie kosztowała kilkadziesiąt mln zł.

"Ogromna inwestycja o bardzo ważnym znaczeniu, dlatego że nasi przedsiębiorcy, ci którzy już w Gorzowie są, mówili o tym, że potrzeba profesjonalnej logistyki, potrzeba przestrzeni magazynowej. Nie mógłby się ten przemysł gorzowski rozwijać bez przestrzeni magazynowej" - powiedział prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Powstaje park logistyczny Panattoni Park Gorzów
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA