PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Powstaje największa spółka węglowa w UE. Zatrudnia 43 tys. osób

W siedzibie PGG, po godz. 9 rano, rozpoczęło się podpisywanie umowy sprzedaży na rzecz PGG przedsiębiorstwa KHW - poinformowała Polska Grupa Górnicza. Tak powstaje górniczy gigant zatrudniający, bagatela, ponad 43 tys. osób.

Powstaje największa spółka węglowa w UE. Zatrudnia 43 tys. osób
O zakończeniu procesu łączenia Polskiej Grupy Górniczej z Katowickim Holdingiem Węglowym poinformował w piątek minister energii Krzysztof Tchórzewski. Fot. PTWP
REKLAMA

O zakończeniu procesu łączenia Polskiej Grupy Górniczej z Katowickim Holdingiem Węglowym poinformował w piątek minister energii Krzysztof Tchórzewski. W resorcie energii od dawna uważano, że połączenie obu podmiotów to ekonomiczna konieczność.

W planie inwestycyjnym są między innymi: drążenie wyrobisk górniczych; modernizacja zakładu przeróbki kopalni Murcki-Staszic, by był w stanie obsłużyć zwiększoną ilość wydobycia, które do niego trafi; zakup niezbędnych obudów zmechanizowanych; zakup urządzeń transportowych; zakup i stopniowe wykonywanie urządzeń schładzających powietrze, dla poprawy warunków pracy; instalowanie kolejnych rurociągów technologicznych, w tym podsadzkowych, dzięki którym można odcinać stare wyrobiska, tworzące ryzyko pożarów endogenicznych, skutecznie likwidować te pożary a także zakup urządzeń transportowych, w tym taśmy przystosowane do jazdy załogi w kopalni Mysłowice Wesoła.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Premier: Fuzja KHW i PGG to pierwszy krok na rzecz reformy górnictwa

Z wyliczeń PGG wynika, że stan zatrudnienia nowej spółki na dzień 1 kwietnia (PGG wraz z KHW) wyniesie 43,3 tys. osób a zatrudnienie w otoczeniu szacowane jest na ok. 130 tys. osób. PGG ocenia, że jedno stanowisko pracy w PGG i KHW to trzy stanowiska pracy w otoczeniu.

Nakłady inwestycyjne nowej PGG w latach 2017-2020 mają wynieść ok. 7,2 miliardów zł, z czego na zakupy ma zostać przeznaczone 1,6 mld zł, na budownictwo 2,4 mld zł a na wyrobiska ruchowe 3,2 mld zł.

Cały artykuł w wnp.pl.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Powstaje największa spółka węglowa w UE. Zatrudnia 43 tys. osób

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • radasz 2017-04-04 13:15:11

    historyczne połączenie doprawdy, nie wiem czy pgg potrzebne jest khw w całosci ale licze ze zostana tylko najlepsze zakłady

  • emu 2017-04-04 12:04:06

    prywatny sektor nie ma szans przejac gornictwa, sa za ciency w uszach i zbyt nie stabilni, baca nie zna sie na gornictwa to jasne ale zeby krytykowac połaczenie ktore jest wszystkim potrzebne?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA