PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Porozumienie JSW i Politechniki Śląskiej. "Strefa sztygara i nie tylko" wkracza do kolejnej uczelni

  • Jerzy Dudała
    JD
  • 18 cze 2018 13:43

Jastrzębska Spółka Węglowa porozumiała się z Wydziałem Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej w sprawie współpracy w zakresie rozwoju internetowej platformy szkoleniowo informacyjnej „Strefa sztygara i nie tylko”.

Porozumienie JSW i Politechniki Śląskiej. "Strefa sztygara i nie tylko" wkracza do kolejnej uczelni
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • W ramach porozumienia Politechnika Śląska współorganizować będzie szkolenia dotyczące platformy oraz propagować ją wśród studentów.
  • Ponadto Politechnika przekazywać będzie materiały naukowe dedykowane na „Strefę sztygara i nie tylko”.
  • W zamian Jastrzębska Spółka Węglowa działać będzie na rzecz Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej poprzez udostępnienie platformy pracownikom Wydziału Górnictwa i Geologii za pomocą imiennych loginów i haseł dostępu, a za ich pośrednictwem studentom wydziału.

Porozumienie podpisano 15 czerwca. Podobną współpracę JSW prowadzi już z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Oprócz przekazania kilkunastu imiennych loginów, w bibliotece Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii zorganizowano sześć stacjonarnych stanowisk dla studentów, oznaczonych banerami promującymi Jastrzębską Spółkę Węglową i platformę „Strefa sztygara i nie tylko”. Wyznaczona też została osoba do kontaktów oraz udostępniono szereg artykułów i prezentacji autorstwa pracowników naukowych AGH, które wzbogaciły zasoby platformy.

„Strefa sztygara i nie tylko” została dostrzeżona i kilkukrotnie nagrodzona m.in. wyróżnieniem Górniczy Sukces Roku Szkoły Eksploatacji Podziemnej oraz nagrodą I stopnia na Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy.

Materiały zamieszczane na platformie „Strefa sztygara i nie tylko” są przygotowywane nie tylko przez pracowników JSW, ale pochodzą także z zasobów Wyższego Urzędu Górniczego, Okręgowych Urzędów Górniczych w Rybniku i Gliwicach, Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu, Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach, Politechniki Śląskiej w Gliwicach, czy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Platforma uzyskała rekomendację Wyższego Urzędu Górniczego, który na swojej stronie internetowej zamieścił obszerną informację na jej temat. W zakładce „BHP w górnictwie - najlepsze praktyki” zapisano m.in., że „platforma może okazać się przełomem w edukacji górników w zakresie bhp i przyczynić się do zmniejszenia wypadkowości w zakładach wydobywczych” a ponadto, że „może być inspiracją dla innych przedsiębiorców górniczych w unowocześnianiu szkoleń załogi”.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Porozumienie JSW i Politechniki Śląskiej. "Strefa sztygara i nie tylko" wkracza do kolejnej uczelni

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Igła 2018-06-19 13:25:39

    Kolejny w kolejce do kasy

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA