Ponad 5 tys. osób straciło pracę na Morzu Północnym

Ponad 5500 osób zostało zwolnionych przez Brytyjskie firmy wydobywające gaz ziemny i ropę naftową na Morzu Północnym - podaje brytyjski Oil and Gas Authority. Nic nie zapowiada poprawy sytuacji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ponad 5 tys. osób straciło pracę na Morzu Północnym

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

8 wrz 2015 11:10


- Firmy naftowe i gazowe działające na Morzu Północnym są szczególnie dotknięte spadkiem cen ropy. Następstwem tego są komplikacje w prowadzeniu biznesu. Wiele dotychczas rentownych złóż, obecnie już takimi nie jest. Niestety doprowadziło to do redukcji około 5500 miejsc pracy w tym roku - poinformował Andy Samuel z OGA.

Niski poziom produkcji

Sytuacja na rynku jest tak zła, że specjaliści z OGA boją się o kolejne miejsca pracy w branży. W sumie w brytyjskim przemyśle węglowodorowym na Morzu Północnym pracuje obecnie około 375 tysięcy osób. Wpływy z różnego rodzaju podatków są znaczącą częścią brytyjskiego budżetu. Dzieje się tak, mimo że produkcja ropy w Wielkiej Brytanii spadła do najniższego poziomu od początku rozpoczęcia wydobycia na wielką skalę, czyli od połowy lat siedemdziesiątych ubiegłego roku.

Zresztą oprócz Wielkiej Brytanii trudne chwile przeżywają także inne państwa, które czerpały dotychczas duże profity z eksploatacji węglowodorów na Morzu Północnym. Najbardziej problem niskich cen paliw dotknął Norwegię, która według specjalistów na zjawisko taniej ropy nie była przygotowana.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.