×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ponad 300 nowych miejsc pracy w Stalowej Woli

  • Autor: PAP/KDS
  • 18 lis 2021 18:01

Inwestycja koreańskiej firmy SK Nexilis w Stalowej Woli to ponad 300 miejsc pracy oraz rozwój miasta i regionu - przekazała w czwartek Agencja Rozwoju Przemysłu.

Ponad 300 nowych miejsc pracy w Stalowej Woli
(fot. PAP/Darek Delmanowicz)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Koreańska firma SK Nexilis zainwestuje 3 mld zł w fabrykę, która powstanie w Stalowej Woli (Podkarpackie).
  • W zakładzie produkowana będzie folia miedziana wykorzystywana w bateriach do samochodów elektrycznych. Zatrudnienie znajdzie ponad 300 osób.
  • W czwartek w Stalowej Woli, w obecności premiera Mateusza Morawieckiego, odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia dotyczącego tej inwestycji.

Jak przekazała ARP w czwartkowej informacji, inwestycja powstanie w Stalowej Woli, w parku inwestycyjnym powołanym niedawną specustawą Sejmu. Nad ściągnięciem jednego z największych na świecie producentów z tej branży pracowali wspólnie Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz Agencja Rozwoju Przemysłu.

"To ciężka praca Polaków, połączona z poszukiwaniem najlepszych na świecie inwestorów, doprowadza do tego, że dzisiaj Polska gospodarczo wygląda zupełnie inaczej" - wskazał podczas uroczystości premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zaznaczył, że Polacy "mogą tutaj tworzyć nowe miejsca pracy oraz chcieć zostać i pracować w Polsce".

ARP zwróciła uwagę, że będzie to kolejna fabryka produkująca folię miedzianą w naszym kraju. "To przedsięwzięcie pozwoli na wyprodukowanie dodatkowo 50 tys. ton folii rocznie" - wskazano. Dodano, że "nowa inwestycja to ponad 300 miejsc pracy i rozwój miasta i regionu, ale też działanie na rzecz środowiska". Folia miedziana to bowiem jeden z podzespołów niezbędnych do produkcji baterii litowo-jonowych, wykorzystywanych w samochodach elektrycznych.

Jak powiedział podczas uroczystości w Stalowej Woli prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Krzysztof Drynda, SK Nexilis to kolejny projekt koncernu SK Group, realizowany wspólnie z PAIH. Wyraził zadowolenie, że Agencja może wspierać ważne dla polskiej gospodarki inwestycje. "Mówimy po pierwsze o znaczącej i rosnącej w siłę branży, a po drugie o nowych, wyspecjalizowanych miejscach pracy" - zaznaczył.

Na zdjęciu Mateusz Morawiecki, premier Polski oraz Wan-Jae Lee, prezes SKC (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Na zdjęciu Mateusz Morawiecki, premier Polski oraz Wan-Jae Lee, prezes SKC (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ponad 300 nowych miejsc pracy w Stalowej Woli

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA