PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ponad 200 nowych miejsc pracy w sześć miesięcy

  • KDS
  • 7 lip 2022 12:34

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna rośnie. Tylko dzięki inwestycjom zapowiedzianym w pierwszym półroczu 2022 roku powstanie blisko 200 nowych miejsc pracy, uda się też utrzymać ponad 3300 dotychczasowych w tych firmach, w których uruchomione będą nowe projekty.

Ponad 200 nowych miejsc pracy w sześć miesięcy
Najchętniej swoje projekty lokowały na terenach KSSE mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (70 proc.) (Fot. PTWP)
REKLAMA

W ostatnich sześciu miesiącach władze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydały 27 zgód na lokowanie nowych inwestycji na jej terenach. Najwięcej z nich, bo aż 10 prowadzonych będzie na terenach podstrefy sosnowiecko-dąbrowskiej KSSE. Aż 18 z wszystkich 27 inwestorów (67 proc.) to firmy z kapitałem polskim.

Dzięki temu uda się stworzyć blisko 200 nowych miejsc pracy w regionie śląsko-zagłębiowskim oraz utrzymanych zostanie ponad 3300 dotychczasowych w tych firmach, w których uruchomione będą nowe projekty.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Obawialiśmy się, że warunki pandemiczne i wojna na Ukrainie mogą wpłynąć na zmniejszenie liczby inwestycji w tym roku. Tak się nie stało. Liczba wydanych decyzji jest podobna do rekordowego okresu 2021 r. Po obecnie prowadzonych rozmowach
z przedstawicielami różnych przedsiębiorstw nie spodziewamy się w tym kontekście dużej zmiany – mówi dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Czytaj więcej: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna staje się hubem elektromobilności

Najchętniej swoje projekty lokowały na terenach KSSE mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (70 proc.), wobec 30 proc. dużych firm, w tym międzynarodowych koncernów. Jak szacują przedstawiciele KSSE, na zwiększenie liczby inwestorów z sektora MŚP miały wpływ m.in. bardziej dogodne zasady przystąpienia do stref oraz wprowadzone pod koniec 2021 r. atrakcyjniejsze reguły wsparcia (30 proc. zwolnienia z podatków CIT i PIT dla dużych firm, 40 proc. dla średnich oraz aż 50 proc. dla mikro).

Przedsiębiorstwa mają też obecnie możliwość uzyskania zwolnienia z podatków na terenie całej Polski nie – jak poprzednio – na okres 10 lat, a 12 (poza granicami KSSE, lecz na terenie Śląska i Opolszczyzny) oraz aż na 15 lat dla projektów realizowanych w granicach SSE.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ponad 200 nowych miejsc pracy w sześć miesięcy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA