Polskie spółki zainteresowane przejęciem zakładów od Electricité de France

• PGE, Enea, Energa i PGNiG Termika złożyły wspólnie wstępną, niewiążącą ofertę na zakup akcji i udziałów w spółkach należących do EDF w Polsce - podały spółki w komunikatach.
• EDF posiada w Polsce konwencjonalne aktywa wytwórcze oraz spółki prowadzące działalność usługową.
• Electricité de France chce się pozbyć większości swoich zagranicznych spółek.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polskie spółki zainteresowane przejęciem zakładów od Electricité de France

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/MIW

16 wrz 2016 17:53


Aktywa EDF w Polsce obejmują Elektrownię Rybnik, Elektrociepłownię w Krakowie, Elektrociepłownię w Gdańsku, Elektrociepłownię w Gdyni, Elektrociepłownię i sieć ciepłowniczą w Toruniu, Elektrociepłownie i sieć ciepłowniczą w aglomeracji wrocławskiej, Elektrociepłownię i sieć ciepłowniczą w Zielonej Górze (należące do spółki Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja oraz jej spółki zależnej Elektrociepłownia Zielona Góra), inwestycję w blok gazowy w Toruniu.

- W przypadku dopuszczenia do dalszego etapu transakcji partnerzy biznesowi przeprowadzą szczegółowe badanie due diligence, które będzie podstawą do decyzji o dalszych krokach w transakcji, w tym złożenia ewentualnej oferty wiążącej, po uzyskaniu wymaganych zgód korporacyjnych - napisano w komunikacie.

Electricité de France (EDF), która ma obecnie 10 proc. udział w polskim rynku energii elektrycznej rok temu ogłosiła, że chce się pozbyć większości swoich zagranicznych spółek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.