PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Polska Izba Przemysłu Targowego alarmuje: Tarcza 6.0 pomoże tylko nielicznym

Polska Izba Przemysłu Targowego apeluje o objęcie zapisami Tarczy 6.0 operatorów obiektów targowych, firm świadczących usługi projektowania, budowy i wyposażania stoisk targowych, usług transportu i spedycji targowej, a także dostawcy innych usług dla branży targów. Przedstawiła też konkretne propozycje jak to wsparcie miałoby faktycznie wyglądać.

Polska Izba Przemysłu Targowego alarmuje: Tarcza 6.0 pomoże tylko nielicznym
W branży targowej działa ok. 3 000 firm, dla których targi stanowią główne źródło przychodów (fot. ksow.gov.pl)
REKLAMA
  • Z najnowszego Raportu Urzędu Statystycznego w Poznaniu na temat rynku targowego wynika, iż w branży targowej działa ok. 3 000 firm, dla których targi stanowią główne źródło przychodów tj. minimum 50 proc.
  • Rozporządzenie Rady Ministrów z 16 października zakazujące organizacji targów, przy jednoczesnym braku jakiegokolwiek wsparcia sektorowego ze strony Rządu, jest wyrokiem śmierci dla branży targowej – alarmuje Izba.
  • Przedstawiciele Izby domagają się objęciem abolicją składek ZUS i postojowym w okresie od 1 listopada 2020 r. do 31 marca 2021 r. firm z branży targowej.

W opublikowanym 27 października stanowisku Polska Izba Przemysłu Targowego odniosła się do przedstawionego projektu Tarczy 6.0. Wyraża w nim uznanie dla starań rządu o wsparcie dla branż, w tym branży targowej, „które znalazły się w skrajnie dramatycznej sytuacji z powodu pandemii koronawirusa i wprowadzonych w związku z tym obostrzeń”. Podkreśla jednak równocześnie, iż branża targowa to nie tylko organizatorzy targów, ale i operatorzy obiektów targowych, firmy świadczące usługi projektowania, budowy i wyposażania stoisk targowych, firmy usług transportu i spedycji targowej, a także dostawcy wielu innych usług dla branży targów. Jak podaje Izba z najnowszego Raportu Urzędu Statystycznego w Poznaniu na temat rynku targowego wynika, iż w branży targowej działa ok. 3 000 firm, dla których targi stanowią główne źródło przychodów tj. minimum 50 proc.

Tymczasem, jak wskazuje Izba, w projekcie Tarczy 6.0. pomoc otrzymują tylko organizatorzy targów, wystaw i kongresów. Na pomoc taką nie mogą jednak liczyć firmy odpowiedzialne za projektowanie i wykonywanie stoisk targowych, transport i spedycję targową oraz obiekty targowe. Izba ocenia ponadto, że okres proponowanego wsparcia jest niewspółmierny do rzeczywistych potrzeb branży, która od lutego 2020 r jest pozbawiona przychodów.

- Dodatkowo Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 października 2020 r. zakazujące organizacji targów, przy jednoczesnym braku jakiegokolwiek wsparcia sektorowego ze strony Rządu, jest wyrokiem śmierci dla branży targowej – alarmuje Izba.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polska Izba Przemysłu Targowego alarmuje: Tarcza 6.0 pomoże tylko nielicznym

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA