Polska Grupa Zbrojeniowa szkoli w Radomiu

• Centrum Szkoleń i Rozwoju Kompetencji Polskiej Grupy Zbrojeniowej rozpoczęło działalność w Radomiu.
• W tym roku w różnego rodzaju szkoleniach ma wziąć udział blisko 800 pracowników PGZ oraz spółek zależnych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polska Grupa Zbrojeniowa szkoli w Radomiu

PODZIEL SIĘ


Autor: pt/pap

31 maj 2016 21:21


Podstawowym celem centrum jest rozwój wiedzy i kompetencji pracowników Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ). Pierwsze szkolenie odbyło się we wtorek i dotyczyło prawa podatkowego.

"W najbliższym czasie w Radomiu będą odbywały się warsztaty dla zarządów i rad nadzorczych wszystkich firm wchodzących w skład PGZ. Będziemy wspólnie zastanawiali się nad realizacją strategii PGZ i sposobem prowadzenie wspólnej polityki handlowej" - powiedział na wtorkowej konferencji w Radomiu prasowej prezes zarządu PGZ Arkadiusz Siwko.

W planach centrum są też szkolenia zawodowe, biznesowe, dotyczące obszaru IT oraz zarządzania zasobami ludzkimi, rozwoju kompetencji pracowników oraz z zakresu systemów zarządzania i norm jakościowych ISO. Projekty mają być dostosowane do potrzeb i specyfiki poszczególnych spółek wchodzących w skład PGZ. W zaplanowanych na ten rok szkoleniach ma wziąć udział ok. 800 osób.

Siwko zapowiedział, że kolejnym etapem rozwoju PGZ w Radomiu ma być utworzenie w tym mieście Centrum Innowacyjności. "Centrum będzie świadczyć usługi o charakterze intelektualnym. Radom będzie inkubatorem myśli związanej z przemysłem obronnym, nowymi technologiami i pracą nad ich wdrożeniem do polskiego przemysłu" - dodał Siwko.

Polska Grupa Zbrojeniowa to lider polskiego przemysłu i jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 60 spółek z branży: obronnej, stoczniowej, nowych technologii, osiągając roczne przychody na poziomie 5 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.